13 Mayıs 2003 23:41

Duvall ve Berenger Yine Savaşıyor

Bombaları arasında keyfine bakan ve "çarpışmayı kazanın, bu plajda sörf yapacağım yarım saat sonra" diyen çakı gibi yüzbaşı, Coppola'nın Apocalypse Now'da çizdiği Vietnam tablosunun unutulmaz figürlerindendi.İşte o yüzbaşıyı canlandıran, bugünün olgun aktörü Robert Duvall, bir kez daha savaşa soyunuyor - bu kez, plajlarda sörf yapılmayan bir çağın, 19. yüzyılın Amerikan iç savaşına. 2002'de vizyona girecek olan filmin adı Gods and Generals (Tanrılar ve Generaller), yönetmeni Ronald F. Maxwell, setteki orduda ise Duvall'in yanısıra Tom Berenger ve Jeff Daniels da bulunuyor. Malum, Berenger da bir başka filmde, Oliver Stone'un Platoon'unda (Müfreze) Vietnam gazisi olmuştu.Aynı yönetmenin yine Berenger ve Daniels'la çektiği Gettyburg (1993) adlı filmde anlattığı çarpışmaların biraz daha öncesine gidiyoruz bu kez. Demiştik ya, savaş filmlerine nur yağıyor bu ara...
Yorumlar
  • müfreze,savaş türünün bir başyapıtı.oliver stone,senaryosunu yazdığı ve yönettiği müfreze'de büyük bir başarı göstermiş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir