11 Temmuz 2006 14:30

Eastwood ve Kubrick

Usta sinemacıya Stanley Kubrick ödülü...

The British Academy of Film and Television Arts, usta oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood'a Britanya Ödülleri'nden, usta sinemacı Stanley Kubrick adına verilen Kubrick ödülünü verecek.50'lı yıllardan beri sinema filmlerinde onayan ve kendi filmlerini çeken Eastwood, tam iki kez Oscar ödülünün sahibi oldu. Bu aralar, İkinci Dünya Savaşı dramı Flags of Our Fathers üzerinde çalışıyor.Eastwood'un politik polisiye efsanesi Dirty Harry'nin devam filmi ise bir süredir yapımcıların masasında. Fakat sinemacının destek vermemesi projeyi yavaşlatıyor.
Yorumlar
  • Tarzları çok farklı ama Eastwood iyi bir oyuncu + yönetmen.

  • O ki sinemanın Tanrısı unvanına sahip O ki Sinemaya Tanrı'nın bir lütfu olarak görülen dahi bir Yönetmen,Senarist,Yapımcı,Görüntü Yönetmeni.Sinemaya 50'lerden başlayarak ölüm yılı 98'e kadar bir çok başyapıt kazandırmış bir sinemacı.Dünya sinema tarihinde hiç bir yönetmen için bukar büyük atıf ve yakıştırma bulunulmamış olsa gerek.Çağının fazlasıyla ötesinde bir yönetmen olmayı başarmış Kubrick asla yeri doldurulamayacak bir ustaydı.Verilen Kubrick ödülleri onun gibisine değil,sinemadaki uzun yıllardaki başarısına karşılık veriliyor olsa gerek.Bugün onun gibi bir sinemacının olması gerçekten zor çünkü.Eswood'da bu nedenle ödülü hak ediyor gibime geliyor.

  • biraz alakasız olmuş ama..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir