13 Mayıs 2003 23:41

Efsanevi Gitaristin Hazin Sonu Beyazperdede

Gelmiş geçmiş en büyük gitar virtüözlerinden Jimi Hendrix'in, korkunç ölümünden önceki birkaç saatte yaşadıkları, trajik bir sinema filmine dönüşüyor.60'lı yılların önde gelen müzisyenlerinden ve özellikle de yaşamı ve felsefesiyle dönemin ruhunu belirleyen figürlerden biri olan Jimi Hendrix, aynı zamanda Amerika'nın en sevilen sanatçılarından biriydi. 27 yaşındaki hayli trajik ölümü bütün rock müziği dinleyicilerini yasa boğmuştu. Sanatçının keyif verici maddelere düşkünlüğü, bir sabah yatağında ölü bulunmasıyla sonuçlanmıştı.Projenin hayata geçeceği kesin olmakla birlikte, kimin yönetmenliği üstleneceği ve müzisyeni beyazperdede kimin canlandıracağı henüz belli değil. Dileriz ortaya çıkan yapım, "büyülü" müzisyenin kemiklerini sızlatmaz.
Yorumlar
  • Jimi Hendrix gerçekten çok sevdiğim sanatcıların başında gelir.Jimi hndrix ve Bob Marley derim ben hep bu filmi cok büyük sabırsızlıkla bekliyorum

  • bence bu tarz rollerde tanınmayan yeni yeteneklere yer vermek gerek. yani dogg gibi tanınan bir insan böyle bir role koyarsanız, insanlar izledikleri kişinin tamamen hendrix olduğunu düşünmezler.

  • Selamlar.Bence Jimi Hendrix babayı başka bir baba Snoop Dogg oynamalı.Çünkü bakın tip olarak da , yaşam tarzı olarak da(ikisinin felsefesi de "only smoke")birbirinin aynı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir