25 Eylül 2009 10:12

Eğlence Bitti!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Altın Portakal Festival Başkanı Engin Yiğitgil'in şehitlerimizle ilgili açıklaması...

Hakkari'den gelen üzücü haberler, 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin gündemini de değiştirdi. Festival, hepimizi acıya boğan olaylara duyarlı kalarak kokteyl, konser ve parti gibi organizasyonları iptal etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Altın Portakal Festival Başkanı Engin Yiğitgil'in şehitlerimizle ilgili açıklamasını sunuyoruz..."Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada askerlerimiz şehit olmuştur. Hepimizi acıya boğan bu gelişmenin ışığında 21 Ekim Pazar gününden itibaren 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde önceden planlanan kokteyl, konser, partiler vb. bütün etkinlikler durdurulmuştur.Festival'in normal seyri içindeki film gösterimi, atelye vb. etkinlikler olağan akışı içinde sürdürülecektir.Hakkari'deki menfur saldırı sonrasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptığı açıklamada; Türkiye'nin terör karşısında tek yürek ve dayanışma içinde kenetlendiğini vurguladı. Türel, "Türkiye teröre teslim olmayacak. Askerlerimize yapılan bu saldırı ülkemizin istikrarına, geleceğine ve yarına ilişkin umutlarımıza darbe vurmayı amaçlıyor. Teröristler misliyle bu alçakça saldırının bedelini ödeyecek ve inanıyoruz ki Türkiye'nin istikrarını bozmaya hiçbir terör örgütü, grup ya da ülkenin gücü yetmeyecektir" dedi. Türel, şehitlerimiz için Allah'tan rahmet ve Türk Silahlı Kuvvetleri, aileleri ve tüm ülkeye başsağlığı diledi.Festival Başkanı Engin Yiğitgil ise yaptığı açıklamada Festival'in açılış konuşmasında barışa ilişkin yaptığı vurguya dikkati çekerek, sinemanın barışın dilini konuştuğunu belirtti. Yiğitgil, bu terör saldırısının barışa ve insanlığa karşı yapılmış en ağır saldırı olduğunu söyledi. Yiğitgil, "sinemacılar olarak sadece barışı ve sadece insanlığın aydınlık geleceğini savunuyoruz. Terörün yaşamımızı teslim almasına izin vermeyeceğiz. Şehitlerimiz için yastayız. Ancak terörün isteğinin aksine hayatımızın, sanatın ve sinemanın doğal akışını koruyacağız. Teröristler bu saldırıyla ülkemizin istikrarını bozmayı amaçladı. Terörizme inat hayatı kaldığı yerden yaşayacağız. Ve inanıyorum ki bir gün bu ülkede sinemanın dili, yani barış hakim olacak" dedi.
Yorumlar
  • Terör amacına ulaşıyor yani. Halkta panik ve depresyon yaratmak...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir