26 Eylül 2006 11:08

Eleştirmenleri Ringe Çağıran Yönetmen

Boll, film eleştirmenlerini fena hırpalamış.

Sinema eleştirmenlerinin işi kolay değil. Bir film hakkında olumsuz bir eleştiri yazdığınız zaman, hem filmin yaratıcılarını hem de sevenlerini karşınıza alıyorsunuz. Özellikle Türkiye'de bir eleştirmen, bütün "ağırlığıyla" ortaya çıkıp medyanın ortasına kurulan vasat bir film hakkında olumsuz yazdıysa, gerçekten kimi tehlikeleri göze almıştır. Fakat Uwe Boll gibi "çılgın" yönetmenlerimiz olmadığına da şükretmemiz gerekiyor. Alone in the Dark ve House of the Dead gibi "yeteri kadar parlak bulunmayan" filmlerin yönetmeni, eleştirmen türünden nefret ettiğini açık açık söyleyen bir türün üyesi.Boll aylar önce eleştirmenlerle boks maçı yapmak istediğini söylemiş ve bizim gibi online yazan dört boks sever eleştirmen de bu çağrıya yanıt vermişti. Moviehole'un dediğine göre yönetmen eleştirmenlere inanılmaz bir nefretle saldırıp her birini benzetmiş!Maçın ardından artık eleştirmenleri sevdiğini söyleyen Boll: "House Of Dead gibi bir zombi filminden ne bekliyorsunuz, Schindler'in Listesi mi?" diye takılmayı da ihmal etmemiş.Biz de kendisine Romero'nun sıkı zombi filmlerini anımsatmayı görev biliyoruz! Bu arada bokstan hoşlanmadığımızı da ekleyelim...
Yorumlar
  • eleştirmen işte adı üstünde.. her türlü eleştirecek ... ben zombi filmi yapıyorum diyene romero diyecek .. romeronun yeni filmi çıkınca, eski filmleri daha iyiydi diyecek ..

  • yav hala film yapmayı bırak, adamın her filmi gittikçe daha da berbatlaşıyor ama inanılmaz derecede ironik bir şekilde yaptığı filmlerinin bütçeleri artıyor VE oynayan kaliteli oyuncuların sayısı filmden filme daha da artıyor. yav bazen bu adam uzaydan falan mı geldi diye düşünüyom. duyduğuma göre herhalde yaşayan en kötü yönetmen ve her yeni filmi, bir öncekinden daha da berbatmış ama bunu başarabiliyor, üstelik hiçbir filmi para da getirmedi ama yapımcılar hala nesine güveniyor, her seferinde daha kaliteli oynayan oyuncuları nasıl ikna ediyo yav? bu da başarı di mi? :)

  • :)) Çok ufakta olsa yönetmen pek haksız sayılmaz,Shindler'in Listesi'nin penceresinden bakıp eleştirenler de var :))

  • gördüğüm en kötü yönetmen hatta birçok kişiye göre. yine de film çekmekten bıkmıyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir