25 Eylül 2009 10:12

Eleştirmenlerin Seçimi

SİYAD Ödülleri bu yıl 41. kez verilecek. Adayların açıklanması için geri sayım başladı...

Türk Sineması'nın saygın ödüllerinden SİYAD Ödülleri bu yıl 41. kez verilecek. SİYAD Ödülleri'nin adayları 4 Şubat Çarşamba günü açıklanacak, ödül töreni ise 22 Şubat Pazar akşamı yapılacak.Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyelerinin oylarıyla belirlenen ve sinema sektöründe büyük yankılar uyandıran SİYAD Ödülleri için takvim işlemeye başladı.Önümüzdeki hafta toplanacak olan SİYAD üyeleri öncelikle SİYAD Ödülleri'nin 13 daldaki adaylarını belirleyecek. Bu yıl ilk kez "En İyi Belgesel" ve "En İyi Kısa Film" dallarında da adaylar açıklanacak ve birer ödül verilecek. Belirlenen adaylar 4 Şubat Çarşamba günü yapılacak basın toplantısıyla duyurulacak. İlerleyen günlerde SİYAD Ödülleri'nin geleneksel kategorilerinden Onur Ödülü ile Emek Ödülü'nü almaya hak kazanan isimler duyurulacak.SİYAD Ödülleri'ni kazananlar 22 Şubat Pazar akşamı düzenlenecek törende açıklanacak. Bu önemli gece, törenin hemen ardından yapılacak bir film galasıyla son bulacak.
Yorumlar
  • kuşkusuz en büyük çekişme en iyi film ve en iyi müzik alanın da olacakır.bakalım siyad,en iyi film ödülünü altın koza da en iyi film ödülü olan sonbahar'a mı layık görecek.yoksa cannes film festivalin de en iyi yönetmen ödülünü alan nuri bilge ceylan'a mı verecek…en iyi müzikte ise fransadan ödülle dönen sonbahar daha şanslı görülüyor ama mustafa film'i ile goran bregoviç in alma olasığıda yok değil.merak ettiğim nokta mazlum çimen'in nokta filmi ile değil de son cellat film'i aday gösterilmesi.oysaki nokta ikisi de 2008 yapımı.en iyi yönetmen ödülüne değinmeden edemiyecem.jüri şaşırtmayıp nuri bilge ceylan'a verecektir diye düşünüyorum.tabii bunlar benim fikirlerim diğer arkadaşların da tahminlerini paylaşmasından zevk duyacam…sonuçları merakla bekliyoruz…

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir