14 Nisan 2011 00:00

Emek Sineması için 17 Nisan’da eylem var

2 yıldır kapalı olan Emek Sineması için 17 Nisan’da, İstanbul Film Festivali’nin son gününde eylem düzenleniyor.

Çağrısı, Emek kapandığından beri çeşitli protestoları düzenleyen İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi tarafından yapılan eylemde, 17.00’de Taksim Tramvay Durağı’nda buluşularak Emek Sineması’na gidilecek. Ve Emek Sineması’nın önünde festivalde ulusal yarışmada bulunan, İstanbul’da yürütülen kentsel dönüşüm politikalarını eleştiren “Ekümenopolis” filmi gösterilecek.


Yapılan çağrıda, “Emek Sineması, kentsel yenileme safsatası adı altında, İstanbul’u alışveriş, kültür ve kongre merkezi ve bol yıldızlı otel ile donatarak, kamuya ait ne varsa özelleştirerek pazarlanabilir hale getirme projesinin ne ilk ne de son kurbanı” denilerek Emek Sineması için yazılacak ve sinemanın kaderini belirleyecek bilirkişi raporunun dört aydır beklendiği vurgulandı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir