17 Nisan 2010 09:37

Emek Sineması İçin Yürüyoruz!

Emek Sineması'nın yıkılmasını protesto etmek amacıyla 18 Nisan Pazar, saat 17:00'de Taksim meydanından Emek Sineması'na kadar yürüyüş yapılacak...

İstanbul Film Festivali kapsamında dün (14 Nisan 2010) Saat 10.00'da İKSV Salon'da "Emek Sineması'nı Yaşatalım" konulu bir toplantı düzenlendi. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Afet Komitesi Sekreteri Mücella Yapıcı; mimar Korhan Gümüş; Uluslararası İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan ve Kamer İnşaat'tan Mimar Fatih Kesgün toplantıya katıldı.Moderatörlüğü, Nuri Çolakoğlu'nun üstlendiği toplantıya başta sinemacılar olmak üzere ilgili kurumlardan yetkililer ve duyarlı sinemaseverler katıldı. Yönetmenler Yeşim Ustaoğlu, Durul Taylan, Özcan Alper, İlksen Başarır; yapımcı Zeynep Özbatur, sinema yazarları derneği SİYAD üyeleri ve gazeteciler, İstanbul Film Festivali eski direktörü Hülya Uçansu da toplantıya katılanlar arasındaydı. Toplantıda Fatih Kesgün, Emek Sineması ve Serkldoryan projesini anlattı. Mücella Yapıcı, Mimarlar Odası'nın tüm bu projeye yaklaşımını ve dava sürecini açıkladı. Azize Tan ise Emek Sineması'nın yalnızca festival için değil Türk sinemacıları için de hayati önem taşıdığını söyledi. Toplantının sonunda dinleyenler de fikir ve önerilerini sundular.İKSV'de yapılan toplantının ardından Emek Sineması'nı Yıktırmıyoruz Platformu da bir toplantı yaptı. Alınan kararlara göre 18 Nisan Pazar günü saat 17:00′de Taksim meydanından Emek Sineması'nın önüne kadar yürüyüş yapılacak. Yürüyüşe bir çok oyuncu, yönetmen ve sinemaseverin destek vermesi bekleniyor.Emek Sineması'nın yıkılmasını istemiyor ve destek olmak istiyorsanızadınızı - soyadınızı ve mesleğinizi yazıp info@emeksinemasi.org adresine gönderip tepkinizi dile getirebilirsiniz.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir