9 Nisan 2015 14:15

Emektar oyuncu Yavuz Şeker yaşama veda etti

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Yavuz şeker koah hastalığı ve zatürre nedeniyle 1 aydır tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti. Yavuz şeker en son Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı oyunda oynamıştı. Yavuz Şeker 72 yaşındaydı.

Sinema ve tiyatronun emektar oyuncusu Yavuz Şeker hayatını kaybetti. Şişli Etfal Hastanesi'nde Koah ve Zatürre hastalığı nedeniyle tedavi gören Yavuz Şeker'in 72 yaşındaydı. Hayatını tiyatro ve sinemaya adayan Yavuz Şeker en son Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı oyunda Puck karakterini canlandırmıştı. 1943 Samsun doğumlu Yavuz Şeker Kabataş Erkek Lisesi mezunuydu. 1961-1962 Sezonu’nda Şehir Tiyatroları’na girdi. 1963 yılında Gazanfer Özcan, 1964 yılında Neşe Yulaç Tiyatroları’nda çalıştı. 1974 yılına kadar Ulvi Uraz, Ankara Oyuncuları, İstanbul Güç Birliği, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol aldı.Oynadığı piyesler arasında Dobriçanin’in “Müşterek Ev”, Çetin Altan’ın “Dilekçe”, Musahipzade Celal’in “Mum Söndü”, Rıfat Ilgaz’ın “Hababam Sınıfı” “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı”, Orhan Kemal’İn “İspinozlar”, “Hint Kumaşı”, “Volpone”u sayabiliriz. 1974 yılında tekrar Şehir Tiyatroları’na döndü. Çok sayıda tiyatro oyununda Yavuz Şeker çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde de oynadı. Sinemada Gırgıriye, Ayağında Kundura, Sakar Şakir, Korkusuz Korkak, Atla Gel Şaban, Sevdalım, Şıngırdak Şadiye, Ceza, Gırgıriyede Şenlik Var, Kara Osman, Zorbanın Aşkı filmerinde oynadı. Oynadığı televizyon dizileri arasında da Çiçek Taksi, Üç Aşağı Beş Yukarı, Bu Adamlar Ne Yapıyor, Zaman Mekan Makinası, Tatlı Çarşamba, Selvi Boylum, Perihan Abla, Dilküşa Tiyatrosu, Hakem Seyfi Dalmaz’ı sayabiliriz. Ayrıca Reklam ve fotoromanlarda da oynadı. Ve yerli yabancı filmlerin seslendirmesini yaptı. Radyo Tiyatrosun’da çeşitli skeçlerde de rol aldı. 7 Mart 2000’de Kültür Bakanlığı gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ödüllerini de aldı.

Yavuz Şeker'in tiyatro oyunları
Kırmızı Pazartesi (oyun)
Kantocu
Hırçın Kız

Lüküs Hayat
Ömür Satan Hüsam Çelebi
Cimri
Galileo Galilei
Tatar Ramazan
Demokrasi Gemisi
Atmasyonya Berberi
Kahvehane
Aynaroz Kadısı
Kanlı Nigar
Utanmazın Defteri
Karım ve Kızım
Bir Şehnaz Oyun
Keşanlı Ali Destanı
Kafes Arkasında
Deli Eder İnsanı Bu Dünya
Müfettiş
Aslolan Hayattır
İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları
Metro Canavarı
Sokağa Çıkma Yasağı
Kafkas Tebeşir Dairesi
Bu arada
Yoklar Dağındaki Nar
Kuğular
Tom Sawyer
Masal Masal Matitas
Fırıncıyla Züreffa
Sırık Obur Camgöz
Hansel ve Gratel
Kül Kedisi
Rüyaların En Güzeli
Saka Kuşu gibi Çocuk
Memleketimden İnsan Manzaraları

Yavuz Şeker'in filmleri

Çiçek Taksi (1995)
Boy Aynası (1993)
Şıngırdak Şadiye (1982)
Gırgıriyede Şenlik Var (1981)
Gırgıriye (1981) Muharrem

Tatlı Çarşamba (1979)

Korkusuz Korkak (1979)
Sakar Şakir (1977)

Hakem Seyfi Dalmaz (1977) - TV Dizisi

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir