22 Aralık 2004 16:22

Eminem Araba Hırsızı Olmak İstiyor

Video oyunları Hollywood'un elini yakmaya başladı

Birçok bilgisayar ve video oyunu peşpeşe beyazperdeyi süslemeyi devam ederken Hollywoodlu yapımcıların bu çılgınlıktan artık gözü korkmaya başladı. Oyunların yaratıcılarının çok yüksek fiyatlar talep etmesi büyük stüdyoları bile çaresiz bırakırken, daha önce beyazperdeye taşınacağını duyurduğumuz Bungie'nin oyunu Halo'yu ve Rockstar Games'in oyunu Grand Theft Auto: San Andreas'ı firmalar kendileri film yapmaya karar verdiler. Yaratık'ın yapımcısı Ronald Shusett, Halo'yu film yapmaya kararlı isimlerden biriydi hatta ünlü yapımcı filmi yönetmesi için Ridley Scott'la görüşmelere bile başlamıştı. Bungie'yle görüşmeleri nasıl sonuçlandı henüz bilmiyoruz ama firmanın A sınıfı bir senarist arayışında olması anlaşma sağlanamadı dedirtiyor. Bungie kendi senaryosunu kendi yazdıracak filmin ön yapım aşaması bittikten sonra yapımcılarla görüşecekmiş. Grand Theft Auto için de durum farklı değil. Rockstar'a 200 milyon dolardan fazla kazandıran oyun için firma, düşük bir bedel kabul etmiyor. Çünkü tüm oyun yaratıcıları filmlerin oyun satışlarını kesinlikle etkilemediğine inanıyor. Yani film hakları satılırken ne kadar kazanabilirlerse kar. Dolayısıyla film haklarını satmak yerine kendileri film yapmayı tercih etmeye başladı. Rockstar'dan gelen dedikodulara bakılırsa senaryo yazımı devam eden oyun için şimdiden Tony Scott ve Eminem gönüllü olmuşlar. Scott filmi yönetmeye, Eminem'se arabaları çalmaya oldukça hevesli.Hollywoodlu stüdyoları oyunların film haklarını satın alırken en korkutan şeyse başarısız örnekler. Süper Mario Kardeşler ve Final Fantasy: The Spirits Within gişede çok başarısız olmuş uyarlamalardı. Yine de bunların yanında Tomb Raider ve Ölümcül Deney gibi stüdyolara çok kazandırmış uyarlamalar da var. Aslında Halo ve Grand Theft Auto oldukça hareketli oyunlar ve beyazperdede başarılı aksiyonlara dönüşebilirler. Hatta yapımcılar için çok daha büyük bir avantaj var, eğer filmler başarılı olursa hemen devamını da çekebilirler. Bakalım film işine soyunan Bungie ve Rockstar oyunlarındaki başarıyı beyazperdede de yakalayabilecek mi?Sanem Türk
Yorumlar
  • prince of persia ya sıra gelmeden bu film olursa hatta eminem oynarsa bu filmde yanarım buna yanarım

  • YA BENCE SÜPER OLUR.EMİNEMİN VAR OLDUĞU HERŞEY HARİKA.ONA HERŞEY YAKIŞIYOR.DAHASI VARSA KONUŞUN......

  • çok ıyı olur herzaman eminemcıyımdır sonzuza kadar desteklıyorum sevgılerle...

  • oyunların filmlerinin yapılması senaryo sıkıntısı yaşayan hollywood için iyi olur.çünkü son yıllarda senaryosu orjinal olan çok az film yapıldı ve bunalrın çoğuda tutmadı.bence kesinlikle yapılmalı.

  • Eminemden ancak AT HIRSIZI olur

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir