1 Aralık 2005 14:24

En Bağımsız Bahçıvan

Fiennes yine aşkla kazandı

İngiliz Bağımsız Film Ödülleri (British Independent Film Awards BIFA) sahiplerini buldu. BBC'nin bildirdiğine göre Ralph Fiennes ve Rachel Weisz'ın başrollerini paylaştığı Bahçıvan geceden zaferle ayrıldı.John Le Carre'nin Afrika'da geçen politik gerilimi Bahçıvan, En İyi Bağımsız Film seçilirken başrol oyuncularına da En İyi Oyuncu ünvanlarını getirdi. Alan Cuming, Ashley Walters gibi oyuncuların da arasında bulunduğu jüri, The Descent ile Neil Marshall'ı da En İyi Yönetmen ödülüne layık gördü.Rosamunt Pike'nin The Libertine ile En iyi Yardımcı Oyuncu seçildiği ödül töreninde En İyi Senaryo Milyonlar ile Frank Cotrell Boyce'a giderken En İyi Çıkış Yapan Oyuncu ise In My Father's Den ile Emily Barclay oldu.İngilizlerin En iyi Bağımsız Yabancı Film'de tercihleri ise Oliver Hirschbiagel'in Çöküş'ü idi.
Yorumlar
  • Constand Gardener gösterime girmeden önce bayağı bi konuşuluyordu hatta bi aralar tüm oscar sitelerinde favoriler arasındaydı. Burada ödül alması film açısından sevindirici ama oscar şansı giderek azalıyor. Ayrıca libertine gösterime ne zaman girdi? ve yardımcı oyuncusu ödül aldı, acaba limitli gösterim mi söz konusu...

  • ralph fıennes oldukça başarılı,sessiz ve derinden başarılı filmlere imza atan yetenekli bi aktör..oyuncuuğu süper..onun filmlerini izlemek bana keyif veriyor..uğultulu tepeler ve ingiliz hastada devleşmişti..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir