29 Kasım 2010 01:00

En çok kesilen film ‘Bir Sırp Filmi’

British Board of Film Classification (İngiliz Filmleri Sınıflandırma Kurulu) tartışmalı film A Serbian Film/Bir Sırp Filmi’nin 16 yıldan bu yana en çok kesilen film olduğunu açıkladı.

British Board of Film Classification (İngiliz Filmleri Sınıflandırma Kurulu) tartışmalı film A Serbian Film/Bir Sırp Filmi’nin 16 yıldan bu yana en çok kesilen film olduğunu açıkladı. Rahatsız edici şiddet ve seks sahneleri içeren gerilim filminin orijinal içeriğinden 4 dakika 11 saniye çıkarıldı. 1994 yılında Hint filmi Nammavar’dan şiddet içeriği nedeniyle 5 dakika 8 saniye çıkarılmıştı.

A Serbian Film, Britanya’da 10 aralık tarihinde vizyona girecek. Filmin dağıtımını üstlenen Revolver Entertainment, A Serbian Film’in hem sinema hem de evde film izleyen seyirci tarafından görülmeyi hak ettiğine inanıyor.

Film, Sırp korku sinemasının önde gelen eleştirmenlerinden biri olan Aleksandar Radivojeviç tarafından yazıldı ve Srdjan Spasojeviç tarafından yönetildi.

Radivojeviç filmi, Sırp devleti tarafından yapılan tacizin bir günlüğü olduğunu söyleyerek savunurken, “Film, size istemediğiniz şeyleri yaptırmak için sizi hipnotize eden liderlerin yekpare gücünü göstermek için yapıldı” dedi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir