23 Mart 2007 11:17

En Güzeli Dondurmam Gaymak!

HBO Uluslararası Komedi Filmleri Festivali'nden büyük ödül...

Türkiye'nin Oscar adayı olan Dondurmam Gaymak, Oscar'daki eksikliğini başka ödüllerle telafi etmeye devam ediyor.İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde aldığı "Jüri Özel Ödülü" ve 4. Queens Film Festivali'nde "En İyi Komedi Filmi" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerini kazanmasının ardından, ABD'nin ünlü TV kanalı HBO'nun kendi organizasyonu olan HBO Komedi Filmleri Festivali'nde de büyük ödüle layık görüldü. Dondurmam Gaymak'ın DVD'si de 26 Mart'ta Kanal D Home Video tarafından çıkartılıyor. DVD, özellikle kamera arkası görüntüleri ile oldukça iddialı geliyor.
Yorumlar
  • muğla yöresinde çekilen dondurmam gaymak gerçekten sürekli izlensede insanı bıktırmayacak bir film. muğla yöresinin şivesi oradaki yaşam dondurmacı ali ustanın büyük dondurmacı firmaları ile yarışa girmesi küçük çocuklar tarafından çalınan arabası ve bulma çabası tek kelimeyle süper.

  • Dondurmam gaymak bozulmamış türk insanının naif duygusunu çok iyi yansıtan hoş bir sinema deneyimiydi benim adıma. İddasız bir filmdi tabikide ama izleyicilerde bıraktığı o hüzünlü mutluluk filmin yönetmenine verilebilecek en önemli ödül oldu herhalde benim gözümde.

  • keşke oscarda da başarılı olsaydı...

  • kesinlikle doğallığıyla ödülü hak eden bir filmdi

  • helal olsun. bütün ekip ne kadar ödül alsa hakediyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir