31 Ocak 2011 01:00

'En iyi' adayları belli oldu

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, 17-27 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin, Uzun, Kısa ve Belgesel Film Yarışma bölümlerine başvuran filmlerin ön eleme sonuçları açıklandı.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Festival’in yarışma ve yarışma dışı bölümlerine bu yıl 640 başvuru yapıldı. Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Film Yarışması için Sevilay Çelenk, Barış Kılıçbay ve İnci Demirkol’dan oluşan ön eleme Seçici Kurulu; başvuruda bulunan 20 film arasında yaptığı değerlendirme sonucunda 10 filmin Ulusal Uzun Film Yarışması’na katılmasına karar verdi. Bu filmler şöyle:

Çoğunluk- Seren Yüce

Gölgeler ve Suretler- Derviş Zaim

Kars Hikayeleri- Özcan Alper, Ülkü Oktay, Emre Akay, Ahu Öztürk, Zehra Derya Koç

Kavşak- Selim Demirdelen

Kayıp Özgürlük - Umur Hozatlı

Kar beyaz- Selim Güneş

Press- Sedat Yılmaz

Siyah Beyaz - Ahmet Boyacıoğlu

Ses - Ümit Ünal

Teslimiyet - Emre Yalgın

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

Ulusal Kısa Film Yarışması için Bülent Özkam, Cumhur Canbazoğlu ve Prof. Dr. Oğuz Onaran’dan oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; başvuran filmler arasından 15 kurmaca, 7 canlandırma ve 13 de deneysel olmak üzere toplam 35 filmin yarışmaya katılmasına karar verdi. Ulusal Kısa Film Yarışma Dışı Gösterim Programı’nda izleyici karşısına ise 22 film çıkacak.

Ulusal Belgesel Film Yarışması için Ahmet Gürata, Bülent Özkam ve Ersan Ocak’tan oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; 7 Öğrenci Filmleri kategorisi, 11 Profesyonel Filmler kategorisinde olmak üzere toplam 18 belgesel filmin yarışmaya katılmasına karar verdi. Yarışma Dışı Gösterim Programı’nda ise 2 film yer alacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir