6 Şubat 2005 14:03

En İyi Filmini Gönder

İlk kısa film organizasyonu geri döndü

Geçen yıl içinde çekmiş olduğunuz kısa filmlerinizi 15 Şubat tarihine kadar Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi'ne ulaştırırsanız Hisar Kısa Film Festivali'ne (HKF 2005) katılma şansı yakalamış olursunuz. 18-22 Nisan arasında gerçekleştirilecek festivalde, jürinin seçeceği, en fazla on filmden oluşacak seçkinin dışında, yurtdışında kısa filmleriyle tanınan bir yönetmenin eserleri, artık uzun metraja geçmiş olsalarda bir zamanlar kısa filmleri de olan yönetmenler ve yabancı bir sinema okulunun kısa film seçkisi de seyirciyle buluşacak. Amacı, Türkiyeli yönetmenlerin başarılı kısa filmlerini yurtdışındaki festivallere de taşıyabilmek olan Hisar Kısa Film Festivali'nin en önemli özelliklerinden biri, aslında bu yıl ilki düzenleniyor olsa da, en eski kısa film organizasyonu olması.Boğaziçi Üniversitesi devlete devredilmeden önce Robert Kolej adıyla eğitim veren kurumun sinema kulübünün, 1960'larda gerçekleştirdiği ilk kısa film organizasyonuna dayanan HKF 2005'in kısa film seçkisinin ilk gösterimleri, 24. İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde 2-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak.HKF 2005'i kaçırmak istemiyorsanız unutmayın, filminizi ulaştırmanız için gereken süre azalıyor. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde yer alan Mithat Alam Film Merkezi'ne bizzat başvurabileceğiniz gibi, (0212) 2877076/86 numaralı telefonu arayabilir ya da Hisar Film'i tıklayabilirsiniz.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Güney Kore'de Güney Kore'de "Müslüm" gösterimi

   26 Ekim’de vizyona girecek olan, Müslüm Gürses’i Timuçin Esen’in, Muhterem Nur’u Zerrin Tekindor’un canlandırdığı “Müslüm” filmi için Seul’de özel gösterim düzenlendi.

  • Gupse Özay kötü günleri geride bıraktı Gupse Özay kötü günleri geride bıraktı

   Gupse Özay, 8 aydır mücadele ettiği Hipotiroid, Haşimato, karaciğer yağlanması ve Hipoglisemi rahatsızlığını atlatarak normal hayatına döndü.

  • Cate Blanchett: ‘Hakkım için ölümüne mücadele edeceğim’ Cate Blanchett: ‘Hakkım için ölümüne mücadele edeceğim’

   Son olarak Scarlett Johansson’un eşcinsel rolünden çekilmesinden sonra yeniden alevlenen LGBTİ rollerini eşcinsel olmayan oyuncuların oynayamayacağı tartışmasına Cate Blanchett da katıldı.

  • İlker Ayrık’tan Nusret şov İlker Ayrık’tan Nusret şov

   8 Kasım da vizyona girecek olan “Çakallarla Dans 5” filminde İlker Ayrık’ın canlandırdığı Servet karakteri, kasaplığa soyununca, ortaya dünyaca ünlü şef Nusret’in yaptığı şovları aratmayacak görüntüler çıktı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir