12 Kasım 2003 15:04

En İyi Rock Filmi Spinal Tap

Rolling Stone dergisi, en iyi rock müzik filmlerini seçti!

Rock müziğin sinemadaki uzantıları da başlıbaşına bir alt tür oluşturuyor. Müzikle ilgili filmler arasında kült olmaya en yakın filmler de, bu kategoriden çıkıyor. Roling Stone dergisi, tüm zamanların en iyi rock filmlerini belirleyeceği bir anket düzenledi. Birinciliği kazanan ise Rob Reiner'ın yönettiği kurmaca belgesel, eğlenceli müzik filmi Spinal Tap oldu.Aynı film, Mayıs ayında da Amerikan Dergisi Entertainment Weekly'nin hazırladığı "En İyi 50 Kült Film" anketinde tepeye yerleşmişti. Rock filmlerinin ilk 10'unda bizim de çok sevdiğimiz 24 Saat Parti İnsanları ve Sensiz Olmaz gibi son dönem yapımları yer alıyor. Listeyi merak edenler aşağıda bulabilir:1. This Is Spinal Tap2. A Hard Day's Night3. Sid & Nancy4. Sensiz Olmaz5. Almost Famous Untitled: The Bootleg Cut6. Velvet Goldmine7. Desperately Seeking Susan8. Hedwig + Angry Inch9. Rock 'N' Roll High School10. 24 Saat Parti İnsanları
Yorumlar
  • This Is Spinal Tap izlediğim en doğal, en absürd, en komik, en doğaçlama filmlerden biridir.Hak ederek zirvede olması normal.Burayada eklenmesi iyi olurdu.

  • Tenciaus-d filmi vardır harika, school of rock filmini de göremedim listede.The doors tarihini yanlış anlatıldıgını söyleyen arkadaşa gelince The Doors filmi biyografik bir film değildir. Jimin hayatını birebir anlatmaz, sadece yaşam tarzını ve bağlılıklarını ortaya koyar. Bende özel dvd si ve röportajları var. Jimin sevgili film hakkında çok güzel şeyler söyledi. Meg ryan birebir oturmuş oyuncu. Yönetmen tam bir doors hayranı. biyografi izler gözüle izlersen elbet yanlış görüşler bildirirsin. The Doors filmi biraz yönetmenin hayalidir, Gurubun hayatı değildir. ve Rock Star filmi. izleyin

  • doors bi kere tarihi yanlıs anlatır ne warhol ne de nico filmde anlattıldıgı gibi degildir.belki rolling stone da bunu farketmiştir.

  • The Doors ???

  • ya evet bu listede The Doors nasıl olmaz? Gelmiş geçmiş en iyi rock ve biyografi filmidir o.Üstüne kesinlikle yok..Almost Famous'un filan DOORS'un yanında lafı bile olmaz..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir