25 Şubat 2016 03:11

En iyi video oyunu uyarlamaları

Fanatiklerini mutlu eden filmler...

Wreck It Ralph : Wreck-It Ralph bir dijital yol hikayesi gibi başlayıp bambaşka bir maceraya dönüşüyor. Her dönemin video oyuncusunun kalbini kazanmayı bildi. Wreck-It Ralph. Filmi başarılı kılan sırf oyun dünyasına referans veren noktaları değil, bir bütün olarak arcade kültürünün çok iyi kavranmış olması. Wreck-It Ralph’in oyun karakterlerinin birbirlerinin oyunlarına girip çıkabildikleri evren de müthiş olmuş.Prince of Persia: The Sands of Time
: Jake Gyllenhaal, Dastan adında kahraman bir Pers prensini canlandırırken oldukça başarılı. filmi başlı başına seyirlik hale getiren en iyi “2.” Performans “Sir” Ben Kingsley’den geliyor. Aksiyon, komedi, kovalamaca, siyaset, aşk, gizem, efsane , hepsini barındırıyor Pers Prensi, bu öğe bolluğuyla çoğu uyarlama filmin ötesinde, Sürükleyici hikayesi ve oyundaki hikayeden kopmaması anlamında başarılı bir film çıkmış ortaya.
Lara Croft: Tomb Raider
: 115 milyon dolarlık büyük bir bütçeyle çekilen film, uyarlandığı video oyununa en çok benzeyen filmlerden biri olarak da gösterilebilir. Toby Gard tarafından 96 yılında piyasaya sürüldü oyun. Dünyanın en çok satan oyunlarından biri. 2001’de sinemalarda izlediğimiz uyarlama 300 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Angelina Jolie’nin performansı ve güzelliği de cabası.Resident Evil:
1996’da Sony tarafından çıkartılan video oyunu, zombilere karşı verilen savaşı konu alır. Hikayenin beyazperde uyarlaması ise biraz değişik. 2002 yapımı başarılı filmin başrolünde Alice karakteriyle Milla Jovovich’i, Rain karakteriyle ise Michelle Rodriguez’i izledik ve beğendik. 35 milyon dolarlık bütçeyle çekilen filmin dünya çapında elde ettiği gişe hasılatı 103 milyon dolar’a yakın.
Max Payne: 2001 yılında PC Gamers tarafından çıkartılan video oyunu, bir intikam hikayesini konu alır. Ailesi öldürülen ve onların intikamını almak için şehri yerle bir eden Max’i, filmde Mark Wahlberg canlandırıyor. Oyuncunun Mila Kunis ile birlikte muhteşem bir performans sergilediği yapım için ayrılan bütçe 35 milyon dolar.Street Fighter :
1987’de Capcom şirketi tarafından tasarlanan dövüş oyunu, Takashi Nishiyama ve Hiroshi Matsumoto imzası taşır. Oyunun beyazperde uyarlamasında, başrolde yer alan Jean Claude Van Damme, Colonel Guide karakterine hayat verir. 35 milyon dolarlık bütçeyle hazırlanan yapımın, dünya çapında kazandığı gişe hasılatı yaklaşık 100 milyon dolar.
MELİS ZARARSIZ


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir