13 Mayıs 2003 23:41

En İyi Yerli'ler

22. Uluslararası İstanbul Film Festivali ikinci haftasına girdi. Festival'de gerçekleştirilecek olan yarışmaların heyecanı da bu hafta artıyor. Ulusal Yarışma Jürisi içinde bulunduğumuz hafta yerli filmleri izleyip aralarından Yılın En İyi Türk Filmi ile Yılın En İyi Yönetmeni'ni seçecek.Ulusal Yarışma Jürisi; usta yönetmen Tunç Başaran başkanlığında, unutulmaz oyuncu Sezer Sezin, müzisyen Cahit Berkay, Ercüment Akman ve tek yabancı üye, Londra Film Festivali'nin Sanat Direktörü Sandra Hebron'dan oluşuyor.Seçilen film ve yönetmene 35'er milyar TL para ödülü verilecek. Ulusal Yarışma Jürisi'nin seçeceği En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu ise onursal nitelikte birer ödül alacak. Ulusal Yarışma Jürisi bu dört ana ödülün yanısıra, yönetmenlik ve oyunculuk dışında herhangi bir alanda üstün başarı göstererek yedinci sanata katkıda bulunan bir kişiye, onursal nitelikte bir Jüri Özel Ödülü de verebilecek.Yarışan Filmler:Aydın Sayman - Ümit Cin Güven / Sır Çocukları Bülent Pelit / Martılar AçkenElisabeth Rygaard / Gönlümdeki Köşk OlmasaHandan İpekçi / Büyük Adam Küçük AşkMustafa Altıoklar / O Şimdi AskerNuri Bilge Ceylan / UzakÖmer Kavur / KarşılaşmaYusuf Kurçenli / Gönderilmemiş Mektuplar
Yorumlar
  • Uzak filmi ödülü kaptı..bu sonuç benim için hiçte şaşırtıcı olmadı...

  • istanbul film festivali bu yılki önemini bana göre dahada arttırdı..nedeni ise biz gençlerin sinemalarda göremediği o harika türk filmlerini festival kapsamında göstermesi..Bir DÜTTÜRÜ DÜNYA'ki benim için en iyi türk filmlerinden biridir.. yurtdışında ödüller almış PEHLİVAN filmi türk sinemasının saygın örneklerinden biridir... bu filmleri tekrar göstermesi bile benim için festivalin tüm o olumsuz havasını kafamdan sildi... vereceği en iyi yerli film ödülü bu yüzden bence büyük bir önem taşıyor.. Antalya film festivali gibi fasa fiso ödül dağıtımlarından sonra ilk defa ist. festivalinin vereceği ödülü merakla bekliyorum... son olarak benim oyum UZAK filmine.. bu yarışmada DOKUZ filminin olmamasının ne gibi nedeni var bilemiyorum ayrıca!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir