24 Ağustos 2005 22:05

En İyisi Kim Ki-Duk

Sinema yazarları Boş Ev dedi

Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği FIPRESCI geleneksel olarak gerçekleştirdiği yılın en iyi filmi anketinin sonuçlarını açıkladı. NTV-MSNBC'nin haberine göre Ağustos 2004-Temmuz 2005 arasında vizyona giren filmler içerisinde en iyisi Kim Ki-Duk'un Boş Ev'i.Tüm dünyadan 300 üye yazarın oyları sonucunda yılın en iyi filmine imzasını atan Güney Koreli usta Ki-Duk'un filmi Türk eleştirmenler tarafından da senenin en iyi üçüncü filmi seçilmişti.Boş Ev'i henüz izlememiş olanlar için ülkemizde hala vizyonunun sürdüğünü anımsatırken, usta yönetmenin de 42. Altın Portakal Film Festivali ile omuz omuza gerçekleştirilecek 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nde onur konuğu olacağını da söylemeden geçmeyelim.
Yorumlar
  • bence dogru bir seçim bu hem kim ki dukun en iyi filmi hemde ayrı bir duru görselligi olan bir film gerçi son filmi the bow(hwal) bende bayagı bir hayal kırıklıgı yarattıysada kim ki duk bunu hakediyor....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir