4 Aralık 2003 16:29

En Kahraman Güvercin

İngilizler dev bütçeli animasyon yapar da, McGregor kuş olup uçmaz mı!..

İngiliz Ealing Stüdyoları, Britanya'nın en büyük animasyon filmini yapmak üzere harekete geçiyor. Birbirinden dikkat çekici isimleri ses stüyolarına sokmayı planlayan filmin bütçesi 40 milyon dolar olarak düşünülmüş. Valiant'a birbirinden değerli sesleriyle katkıda bulunacak isimler arasında, Ewan McGregor, Sir Ben Kingsley, Jim Broadbent, Rupert Everett, John Hurt var.Tuzlu animasyon filmi, ilginç bir savaş hikayesi anlatmayı hedefliyor. İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri Posta Güvercini Servisi'nin kahramanı olan bir güvercinin epik öyküsünü izleyeceğiz. Savaş esnasında gizli mesajları iletmek için posta güvercinleri kullanan İngiltere, bu gerçekten yola çıkıyor.Yönetmen Gary Chapman ve Shrek yapımcısı John H Williams, projeyi hayata geçirmek için 100 animasyoncudan oluşan bir ordu kurdu. İngiltere, dünya sinemasında yerini sağlamlaştıran animasyon türüne iddialı bir yapımla katkıda bulunmaya hazırlanıyor.
Yorumlar
  • Hmmm,animasyon türüne iyi bir katkı olacaktır,ama konuda buram buram ingiliz milliyetçiliği kokuyor,daha evrensel bir animasyon yapsalar "finding nemo"gibi,daha iyi olurdu bence

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir