25 Eylül 2009 10:12

En Korkunç 5!

The New Yorker tüm zamanların en korkunç beş filmini seçti. Küçük ama etkili bir liste!

Korku sineması üzerine hazırlanan en iyiler listeleri genellikle türün kabul edilmiş başyapıtlarını buluşturur. Şüphesiz en iyi 100 film aşağı yukarı bellidir. Fakat liste daraldıkça, en iyi 20, 10 ve 5 film konusunda uzlaşmak kolay değil. Ünlü The New Yorker dergisi de, hazırladıkları bir panelden yola çıkarak tüm zamanların en iyi beş filmini belirlemiş. İlk sırada bugün bile korku filmlerine ilham veren Texas Chainsaw Massacre var. İkinci sırada ise, genellikle listelerde üst sıralarda yer almayan bir klasik var: Kuzuların Sessizliği. Defalarca yeniden çevrilen The Body Snatcher üçüncü sırada, DVD çağında sanki yeniden keşfedilen Night of the Hunter ise dördüncü sırada yer alıyor. Beş numarada ise Mulholland Drive var. New Yorker'un seçtiği filmler daha çok korku ve gerilim arasında yer alıyor ve kan yerine insan psikolojisini temel almış gibi. Gerçek klasikler eksik olsa da, sizinle paylaşmak istedik. Peki siz hangi 5 filmi seçerdiniz?
Yorumlar
  • Bence en korkunç 5 film-Tepenin Gözleri-Testere 4 (adamın kollarının koptugu sahne)-Korku Kapanı-Ölüler Ülkesi-Teksas Katliamı Aslında hepsi korkunç deil ama en guselleri

  • The Exorcism Of Emily Roseun olmadığı bir korku filmi listesi düşünemiyorum.. başarısız bir liste

  • Alın size en korkunç 5 film1.Şeytan2.Tez3.İçerde4.Küp5.Korku Kapanı

  • -Tez-Şeytan-Blair Cadısı 1.... gibi bazı filmler de unutulmamalı bence..

  • mullholand driveı çözen biri var mı yaff

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir