20 Şubat 2016 09:50

En korkunç kabuslarınız geri dönüyor

Korku filmi klasiklerinin başrol oyuncuları aynı projede buluşuyorlar…

Sylvester Stallone'nin projesi olan ve özellikle 80'li yılların aksiyon yıldızlarını bir araya toplayan The Expendables'tan sonra; önümüzdeki sene korku sineması da benzer bir projeyle dev bir kadroyu aynı filmde buluşturacak.


Death House adını taşıyacak olan projede 70'li yıllardan bu yana korku sinemasında birer efsaneye dönüşmüş karakterleri canlandıran oyuncular bir araya gelecekler. Bu proje sayesinde; Freddy Krueger, Jason Vooerhees ve Pinhead gibi sinema severlerin çok iyi tanıdığı karakterlere zamanında hayat vermiş olan Robert Englund, Kane Hodder, Doug Bradley ve çok daha fazlası sinema tarihinde ilk kez aynı filmde yer almış olacaklar.Senaryosunun yazım hikayesi açısından tıpkı Sylvester Stallone'nin The Expandables örneğinde olduğu gibi filmin öyküsünü sektörden tanınmış bir oyuncunun bizzat kaleme aldığı Death House, sadece bu dünyaya ait olamayacak derecedeki canilerin ve kötülerin kapatıldığı gizli bir hapishanenin öyküsünü anlatacak.Death House'un senaryosu, 1974 yapımı The Texas Chainsaw Massacre filmindeki Leatherface karakterine hayat vermiş olan Gunnar Hansen'in imzasını taşıyor. Hansen, filminde kendi canlandıracağı bir karakter de yazmasına rağmen; Death House'un senaryosunu bitirmesinin ardından Kasım 2015'te 68 yaşında hayata gözlerini yummuştu.Hansen'in ölümünden dolayı kısa bir süreliğine yapımı askıya alınan proje, filmin yapımcı şirketinin geçtiğimiz ay çekimlere başlama kararı almasıyla, yapım çalışmalarına kaldığı yerden devam etmeye başlamışti.

Death House projesiyle birlikte çocukluğumuzda rüyalarımıza girmiş pek çok film karakterini canlandıran oyuncuyu yeniden beyaz perdede göreceğiz…Elm Sokağında Kabus filminin Freddy Krueger karakteri korku sinemasının önde gelen figürlerinden biridir. Death House ile birlikte Freddy'nin maskesinin altındaki isim Robert Englund geri dönecek.Bir başka unutulmaz korku sineması figürü de 13.Cuma film serisinden tanıdığımız Jason Voorhees'tir. Sinema tarihi boyunca Jason karakterini birden fazla isim canlandırmış olsa da bunların en tanınmış olanlarından Kane Hodder'ı da Death House ekibinde göreceğiz.Hellraiser serisinin Pinhead yani İğne Kafa karakterini 80'li yıllarda canlandırmış olan Doug Bradley de Death House'un korku ve dehşet hapishanesinin sakinlerinden biri olacak.

Yönetmenliğini korku sineması içerisinde henüz çok tanınmayan yeni bir ismin, Harrison Smith'in üstleneceği Death House, henüz kesin bir gösterim tarihi belirtilmemiş olsa da 2017 yılında vizyonda olacak.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir