3 Temmuz 2006 11:23

Enternasyonal Bir Türk Filmi

Politik sinemaya taze kanlar!

Son dönemde bütün dünyada kişisel filmlerle adını duyuran Türk Sineması'nda toplumcu bir duyarlılığın eksikliğinden söz edilebilir. Politik filmler ise 90'ların başından itibaren yavaş yavaş sinemamızdan çekildi. Fakat yeni bir film projesi bu alandaki boşluğu doldurmak ve yeni yapımların önünü açmak amacıyla sıkı bir ekiple motor dedi!BKM Film'in öncülüğünü yaptığı Enternasyonel''in arkasında yeni ve heyecanlı iki isim var. Aynı zamanda senaryoyu da üstlenen Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez filmi birlikte yönetecekler.80'li yıllarda Güney'deki bir kasabanın öyküsünü anlatan film, bir müzik grubu ile askeri yönetimin trajikomik ilişkisine odaklanacak.Özgü Namal, Cezmi Baskın, Nazmi Kırık ve Meral Okay gibi oyuncuların rol alacağı film Barış Pirhasan ve Levent Kazak'ın ders verdiği Senaryo Stüdyosu'nda doğdu.
Yorumlar
  • insan biraz özenirde o filimdeki cenaze aracının üzerindeki alo cenaze yazısını boyar ya da bi şekilde kapatır!!!!! Bizim Türk filimlerinin hatası bu biraz daha özen lütfen

  • filmi izledim ama hiç beğenmedim.konu güzel ama konular arasında bir bağlantı yok

  • çok hoş ama konusu eksik bırakılmış bir film oldu. bütün duyguları bir arada verdiği için izlenilmesi gereken bir yapıt olarak görüyorum. kalitenin kokusunu alıyorsunuz her anında,iyi seyirler izlemek isteyenlere. üzülmek istemeyenler ve merak içinde kalmak istemeyenler izlemeli ;) "mans"

  • filmdeki müzik cok hoş.tavukları döndürmüşüm hacıyıda carsıya göndermişim.bu türküyü aradım ama bulamadım.bilgisi olan varmı.kim söylüyor

  • Henüz seyredemedim,ancak en kısa zamanda seyredecem hemşehrim olan kahtalı mıçı da bu filmde oynamış, gözlerim mıçı baboyu arıyor. Tüm film ekibinin mübarek kurban bayramını ve yeni yılını kutluyoruz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir