3 Şubat 2011 01:00

Erdoğan, Nicolas Cage’e söz verdi

Başbakan Erdoğan, dünyaca ünlü sinema oyuncusu Nicolas Cage ile görüşmesinde yabancı sinemacılara teşvik konusunda elinden gelen desteği vereceği sözü verdi.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayalet Sürücü-2 filminin başrol oyuncusu olan Nicolas Cage ile görüşmesinde yabancı sinemacılara teşvik konusunun gündeme geldiğini belirtti.

Milliyet gazetesinde yer alan haberde; "Bu tip gezileri önemsiyoruz" diyen Günay, şunları söyledi:

"YARDIMCI OLACAK"
"Daha önce sinemacılar için biz KDV ve vergi iadesi konusunda bir düzenleme yapmıştık ama teşvik konusunda öyle bir düzenleme henüz yapamadık. Teşvikler konusunda bir talep oldu bize. Başbakan da yardımcı olacağını söyledi. Böyle bir yeni düzenleme çıkarabilirsek, Türkiye’de yatırım yapan yabancı sinemacıya bir teşvik, bir geri ödeme verebilirsek, sanıyorum çok daha fazla ilgi çekici olabilir dünya sineması açısından Türkiye. Çünkü platform çok uygun; hem tarih olarak hem doğa olarak. Bu toplantıda bunlar da konuşuldu biraz. Umuyorum bizim için tetikleyici etki yapar bu sinema görüşmesi."

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir