23 Kasım 2010 01:00

Erotik değil sanat filmi!

“Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde oynayan Wilma Elles'in, oynadığı filmin yönetmeninden sert tepki..

“Öyle Bir Geçer Zaman ki”nin Carolin’i Wilma Elles’in erotik filmde oynadığı haberi basında geniş yer buldu. Söz konusu filmin yönetmeni Zeynel Abidin Çal ise haberlere tepki gösterdi: “Erotik değil, sanat filmi çektik.”

Kanal D’nin sevilen dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman ki”de oynadığı Carolin rolüyle tanınan Alman oyuncu Wilma Elles’in Almanya’da erotik bir filmde oynadığı haberlerine, söz konusu filmin Türk yönetmeni Zeynel Abidin Çal itiraz etti. 2007 yılında çektiği “Kutsal Çelişkiler” adlı kısa film için ‘erotik film’ değerlendirmesi yapılmasının yanlış olduğunu belirten Çal, “Filmin böyle sansasyon haberlerde kullanılması beni üzdü” dedi.


Erotik Türk sineması, tıklayınız..


Bir sahne ön plana çıktı
Filmde, dinlerdeki radikal kesimlerin kadına yönelik baskıcı bakış açısının eleştirildiğini belirten Zeynel Abidin Çal, şunları söyledi: “Filmimiz üzerinden böyle bir haberin çıkması beni rahatsız etti. Tamamen sanatsal içerikli, kadın haklarını savunan bir temanın yer aldığı bir film çektik. Filmin konusu gereği bir sevişme sahnesi var. Bu her filmde olabilecek bir sahne. Ama sırf bunun için erotik film diyerek, o sahneyi ön plana çıkarmayı doğru bulmuyorum.”

Lezbiyen ilişki
Zeynel Abidin Çal, “Kutsal Çelişkiler” ile Almanya adına uluslararası film festivallerine de katıldı. 15 dakikalık kısa filmde, İran’daki recm cezasından kaçarak Almanya’ya giden Ayşe’nin hikayesi anlatılıyor. Dinlerin kadınlara bakış açısını sorgulayan iki kadın arasındaki yakınlaşma, bir süre sonra lezbiyen ilişkiye dönüşüyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir