15 Temmuz 2010 00:00

Eşcinsel hakem sinema filminde

Trabzon'da çekimi yapılan, futbol üzerine kurgulanan filmde, eşcinsel hakem Halil İbrahim Dinçdağ da yer aldı.

Eşcinsel olduğunu açıklamasının ardından Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunun (MHK) görevine son verdiği Trabzon Bölgesi il hakemi Halil İbrahim Dinçdağ, Trabzon'da çekimleri yapılan, geçmiş yıllarda toprak sahalarda oynanan futbol turnuvalarının konu edildiği filmde hakem rolü ile kamera karşısına geçti.



Filmin yönetmeni Varol Uzlu, yaptığı açıklamada, ''Turnuva'' filminin çekimlerinin aralıksız devam ettiğini ifade ederek, ''Filmde geçmiş yıllarda Trabzon'da toprak sahalarda düzenlenen turnuva maçlarını konu alıyoruz. Bunun için çeşitli takımların yer aldığı karşılaşmaları görüntülüyoruz. Bu maçlarda hakem rolünü oynayacak oyuncuya ihtiyacımız vardı. Biz de Halil İbrahim Dinçdağ'a bu rolü teklif ettik. O da sağ olsun teklimizi kabul etti'' dedi.



Uzlu, Dinçdağ'ın filmdeki rolünü başarıyla yerine getirdiğini de vurguladı.



Dinçdağ ise Varol Uzlu'nun teklifini büyük bir memnuniyetle kabul ettiğini ifade ederek, ''Çekimler oldukça zevkli geçti. Bu sırada çok güzel vakit geçirdik'' diye konuştu.



Varol Uzlu'nun yönettiği ''Turnuva'' adlı filmin 2011 yılının şubat ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir