28 Nisan 2010 09:48

Eşrefpaşalılar'a Özel Ödül

Amerika'da düzenlenen Houston Film Festivali'nde ödüle aday gösterilen 55 film arasına giren 'Eşrefpaşalılar'a 'jüri özel ödülü' verildi.

Festivalin ödül töreni, yaklaşık 400 konuğun katılımıyla Houston Renaissance Hotel'de yapıldı. Aralarında milyon dolarlık bütçeye sahip filmlerin de bulunduğu 500 yapım arasından sıyrılarak ödüle aday 55 film arasına giren "Eşrefpaşalılar", gecede "drama ve en iyi konulu film" dalında "jüri özel ödülü"ne layık görüldü. Festival Başkanı Hunter Todd, filmde insan unsurunun ustalıkla kullanıldığını vurgulayarak, "En önemlisi de hikayesi, baştan sona izledim, çok hoştu. Anlatımdaki doğallık ve fotoğraflamadaki özen de dikkat çekiciydi" dedi. Jüri Başkanı Kathleen Todd da "Üç yıl önce birisi bana 'Türk sineması hakkında ne düşünüyorsunuz?' deseydi, 'Hiçbir fikrim yok', derdim. Ancak son birkaç yılda Türk filmlerini tanımaya başladık. Bugün Eşrefpaşalılar filminde kendini yalın bir şekilde ortaya koyan gerçek şu: Sinema tekniklerinin kullanımı. Kurgu ve özellikleri bakımından Hollywood filmleri gibi büyük bir yapımı gerçekleştirebilen bir sinemayı görüyorum şu an. Dramanın işlenişindeki etnik ögeler Türk kültürünün ve sinemasının şaşırtıcı şekilde zengin olduğunu da ortaya koyuyor. Zaten bu ödülü alabilmesi bunun açık bir göstergesi" diye konuştu.
Yorumlar
  • wooow güzel bir başarı :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir