13 Mayıs 2003 23:41

Ev Cini Dobby=Vladimir Putin?

Garip ama gerçek! Bir grup Rus avukat, Warner Bros'u mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Sebep: Başkan Vladimir Putin ile Harry Potter ve Sırlar Odası'nın bilgisayar marifeti "ev cini" Dobby arasındaki rastlantının ötesi benzerlik!Aşırı milliyetçi Rus avukatlar, kel, yelken kulaklı, sivri burunlu, patlak gözlü ev cininin, sevgili başkanlarının bir parodisi olduğu konusunda ikna olmuş durumdalar. Benzer iddialar daha önce de BBC'nin çocuklar için hazırlanmış internet sitesi olan CBBC'de gündeme gelmiş, bir ankete katılan 5,500 çocuğun çoğunluğu (%54) Putin ve Dobby arasındaki benzerliği onaylamıştı.eonline.com'un da geniş çaplı yer verdiği tuhaf gelişme, ilk olarak bir Rus gazetesi tarafından ortaya atılmış ve kabından taşarak büyümüş durumda. Çığrından çıkan tartışmayla ilgili olarak Radio Free Europe'a konuşan Rusya Avukatlar Loncası'ndan bir yetkili, daha önce de benzer davalara rastlandığını, ama bu gibi durumlarda mahkemelerin karar vermekte oldukça zorlandığını belirtti.Dobby-Putin benzetmesi, yakın zamanda kulağımıza gelmiş olan başka bir haberi anımsattı: Söylentiler doğru ise, ABD Başkanı George W. Bush, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'yi izledikten sonra küplere binmiş; zira Gollum'un fena halde kendisine benzetildiğine inanıyormuş! ;)
Yorumlar
  • bush konusuna direk olarak katılıyorum!! içinde smeagol yok, bide onun üstüne içinde ayrı bikaç gollum daha var bence...

  • Gerçekten merak ediyorum:ACABA BU İNSANLARIN BAŞKA İŞLERİ GÜÇLERİ YOK MU ACABA?Bush konusuna gelirsek;niye kızmış ki....O Gollum olmaya layık dahi değil,çünkü onun içinde Smeagol'ü yok!!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir