16 Mart 2013 01:00

"Eve Dönüş"e tam not

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren, "Eve Dönüş – Sarıkamış 1915", sinema yazarlarından tam not aldı.

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren, yönetmen Alphan Eşeli’nin ilk uzun metraj filmi 'Eve Dönüş – Sarıkamış 1915', sinema yazarlarından tam not aldı.


Filmin fragmanı için tıklayınız.

Filmin fotoğrafları için tıklayınız."Eve Dönüş, Sarıkamış 1915' izleyicinin olduğu kadar sinema yazarları ve basın tarafından da merakla beklenen bir yapımdı. Geçtiğimiz Cuma günü izleyici ile buluşan film, sinema yazarları tarafından övgüye değer görüldü.

"Profesyonelce Kotarılmış, Görülmeye Değer Bir Film"

Film ile ilgili olarak görüş belirten sinema eleştirmeni Mehmet Acar, "Eve Dönüş, sinemamızda nadir rastlanan türde, profesyonelce kotarılmış, görülmeyi hak eden kaliteli bir film” dedi. Uğur Vardan ise filmin savaş olgusuna farklı yaklaştığını vurgulayarak, “Özellikle tekniği ve görselliğiyle dikkat çeken bir çalışma” diye belirtti.

Serdar Akbıyık, “Film psikolojik gerilim, dram hatta fantastik etkiler uyandırıyor insanda. Hem gişe hem festival filmi olarak kabul edebileceğiniz bir yapım. Böylesi az bulunur. Kaçırmayın diyorum" derken Asu Maro ise, “Savaş filmi böyle de yapılır, yapılmalıdır da" diye konuştu.

İnsanın kararlılık, hayata bağlılık ve güçlü olma duyguları üzerine yoğunlaşan yapım, hayatta kalma mücadelesine odaklanırken, savaşın sonuçlarını farklı bir açıdan izleyiciye aktarıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir