3 Mart 2006 00:42

Ezop Eleştirileri Beyazperde.com'da Yanıtladı

Ezel Akay'dan Hacivat ve Karagöz'le ilgili çarpıcı açıklamalar

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü diye sormakla kalmadı yanıtı da uzun uzun verdi Ezop. Hikayenin tarihsel gerçekliğinden anlatım diline, diyaloglarda kullanılan dilden görselliğine uzun uzun da meşgul etti sinemaseverlerin kafasını.Tüm bu eleştirilere yılmadan yanıt veren Ezop, Beyazperde.com için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Filminin teknik sorunlarına kadar her ayrıntı üzerine konuşan yönetmen Sürç-i Lisan Ettik ise Affola! diyerek anlatımına son noktayı koyuyor.Filmi izlemiş olun ya da olmayın, bizzat yaratıcısının ağzından eleştirilerin yanıtlarını merak ediyorsanız Sinemasal köşemize göz atabilirsiniz.
Yorumlar
  • Ezel akay Türkiyeye fikir filmi yaptık diyor ama filmde kendine göre tarih anlatmış, Hacivatla karagözü camide çalışırken fazla göremiyoruz, ahaliye pazarda steandap show yapıyorlar.Sonra kostüm giydirilmesine anlıyamadım; onlar aslında öldükten sonra meşhur oluyorlar. Filmi Ezel akay kendince yorumlamış. Buarada filmdeki lisan bence çok iyi.

  • Ben kesinlikle bayıldım bu filme 3 kere syrettim daha da seyredebilirim. Emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim. Bir de film müziklerini yapan ender beye.. Ellerinize yüreğinize sağlık. Oyuncular zaten harikaydılar. Ayakta Alkışlıyorum. Tabii ki yönetmenin hakkını kimse veremez bence.

  • Filmi çok beğendim. Türk sinemasında seyrettiğim en iyi filmdi diyebilirim. Hikayesi ve mesajı diğer özellikleri altında kalmayan, düşünmeye zorlayan ve öğretici bir film. Dönerci, kaplumbağa terbiyecisi gibi enstantane espriler bizde az görülen güzelliklerdendi. Kullanılan Türkçeye bayıldım. Ayrıca dizi vb. yapımlardakilerin aksine aksan çok doğru ve gerçekçi konuşulmuş, argo da dahil. Gidin Anadolu'da hala var olan yörüklerle samimi bir sohbet edin bakın aynısı. Ezel Akay'la tanışmak isterim bi gün:)

  • bence çok güzel bir film.eleştirilcek bir yanı yok.herkes izlemeli.

  • film çok eğlenceliydi.müzikler,espriler harikaydı.üstelik tarihi iki karakteri anlatmasıda ayrı bir keyifti.zaten haluk bilginer vardı.buda benim için yeterli.ben seyredilmesi gereken bir film derim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir