26 Ekim 2010 00:00

Facebook'u kızlar için kurmadım

Vizyona girdiği hafta Amerika Birleşik Devletleri'nde oldukça yüksek izleyici sayısına ulaşan 'Sosyal Ağ' yani Facebook filmi Facebook'un gerçek kurucusu tarafından beğenilmedi.

Ülkemizde de geçtiğimiz hafta vizyona giren Sosyal Ağ filmi ile ilgili olarak Facebook'un gerçek kurucusu Mark Zuckerberg sessizliğini bozdu.


Sosyal Ağ'ın Galerisi için tıklayınız..Guardian'da yayınlanan habere göre, Stanford Üniversitesi'nde konuşan Zuckerberg, filmin gerçekleri yansıtmadığını ve konunun saptırıldığını söyledi. Filmin Facebook'u seçkin sosyal kurumlara girmek için yaratılmış bir proje olarak göstermesini eleştiren Zuckerberg, filmde kendisinin Erica Albright adında bir karakter tarafından reddedilen biri olarak gösterildiğini, fakat gerçekte şu anda kız arkadaşı olan Priscilla Chan ile Facebook'u kurmadan önce tanıştıklarını söyledi.


"Filmin üzerine kurulduğu hikâyede gerçek hayatta olmayan bir kızla beraberim... Sonra bu kız beni terk ediyor... Böyle şeyler gerçek hayatta çok kere oldu" diyerek salondaki izleyicileri güldüren Zuckerberg, "Facebook'un kuruluş öyküsü, kızlarla birlikte olmak ve sosyal bir çevre edinmek istemem gibi basit bir nedene indirgenmiş" şeklinde konuştu.

Fakat Gawker isimli bir internet sitesi, Facebook'un kurulduğu sırada Zuckerberg'in sevgilisi Chan ile kısa bir ayrılık yaşadığını ve bu sırada UC Berkley öğrencisi Albright ile çıktığını ileri sürdü. İddianın kaynağı ise "The Facebook Effect" isimli bir kitap.

Zuckerberg ayrıca filmde yakalanan güzel detayların da olduğunu inkar etmiyor. Zuckerberg "Doğru olmasına titizlikle dikkat ettikleri ilginç bir şey var. Bu filmdeki her bir gömlek ve kazak gerçekten benim sahip olduğum gömlek ve kazaklar" dedi.

Yorumlar
  • Mark'ı oynayan oyuncu gayet başarılı bir permormans çıkartmış bence ve hatta tip olarak ta çok iyi bir seçim olmuş diyebilirim. Şunu merak ettim aslında Mark'ta üniversite yıllarında fildeki gibi sünepemiydi :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir