13 Mayıs 2004 18:41

Fahrenheit Vizesi

Michael Moore'un tartışmalı filmine iniş izni çıktı

ABD'li Muhalif sinemacı Michael Moore'un Bush alehtarı son filmi Fahrenheit 9/11'in dağıtımını engellemek isteyen Disney ile küçük ama onurlu Miramax'ın karşı karşıya gelebileceğini söylemiştik. Dediğimiz oldu ve Miramax patronu Harvey Weinstein, Disney'in ağzından girip burnundan çıkarak filmi serbest kalmasını sağladı: Fahrenheit'ı, tüm haklarını kendi üzerine alan Miramax dağıtacak.Disney, Moore'un filminin hem aile değerlerine uygun olmadığını iddia ediyor hem de seçim yılı olan 2004'te vizyona girmesini kendi muhafazakar penceresinden bakıldığında kabul edilemez olduğu görüşünü savunuyordu.Disney'in dört yıl önce de Katolik değerleri tiye alan Kevin Smith filmi Dogma'yı dağıtmak istemediğini ama sonunda boyun eğmek zorunda kaldığını hatırlatalım. Dogma ülkemizde de hiç vizyona girmedi...
Yorumlar
  • Michael Moore asla evet demez!

  • Biran önce gercekler açığa cıksın.Bakalım film cannesda nasıl tepki alıcak.Dün ntvdeki korkunç gercek müthişti güncel sorunları ne kadar başarılı bir komedi haline getiriyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir