25 Eylül 2009 10:12

Fantastik Yolculuklar Bitmez

Yönetmen Roland Emmerich klasik bilim kurgu filmini yeniden çekiyor...

21. yüzyılda, teknolojinin adeta şov yaptığı bir dönemde yaşayan sinemacıların eskinin bilim kurgu filmlerine bu kadar yoğun ilgi göstermesi son derece ilginç.Şüphesiz zaman zaman yenilikçi ve orijinal bilim kurgu konseptleriyle karşılaşıyoruz. Fakat yapımcılar bu ara daha çok bilinen, denenmiş formülleri ve öyküleri tekrar etmeyi tercih ediyor.Sırada son derece önemli bir bilim kurgu klasiği ve türe katkıları bilinen bir yönetmen var. Bakalım, Roland Emmerich 1966 yapımı Fantastic Voyage filmini günümüze nasıl uyarlayacak?Yapım, miyonlarca defa küçülten bir denizaltının bir bilim adamının kanına enjekte edilmesini anlatıyordu. Bilim adamları yakın dönemde filmin fantastik öyküsünü gerçek hayata taşıdılar ve insan bedeninde dolaşacak bir mikrobot tasarlarlamaya başladılar. Belki de daha gerçekçi bir yeniden yapım izleyeceğiz, kim bilir?
Yorumlar
  • 1966 yapımı Fantastic Voyage'yi izlemiştim.Hatta birkaç gün önce izledim daha.21. yüzyılın bu ilk yıllarında yeni versiyonunu görmek ilginç olabilir belki : )))

  • sanki saat başı ybir filmi yeniden çevirmeye başlıyorlar.senaryo bakımından açlık çektiklerini görmek ne acı!!!

  • eskiler her zaman daha iyiydi ya yapsınlar yeniden bencede daha iyi olur hiç olmazsa senaryolar daha iyiydi

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir