26 Şubat 2016 08:44

Fast and Furious hakkında bilmedikleriniz...

Serinin arka planı...


1- Herşey bir makale ile başladı. 1998 Mayıs’ında Vibe dergisindeki bir makalede New York, Queens’de illegal olarak yapılan Racer X adlı sokak yarışlarından bahsediyordu. Yapımcılar bu makaleden bir film uyarlamayı düşündüler. Los Angeles’daki bir sokak yarışına katıldıklarında ise artık bunun bir film olması gerektiğinden emindiler ve The Fast and the Furious projesi başlamış oldu.

2- Filmin adı başta Redline olarak kondu, kırmızı çizgi anlamına gelen isim, bir arabanın yarışta gelebileceği maksimum hızı temsil ediyordu. Daha sonra yapımcılar filmin adının The Fast and the Furious olmasını istediler fakat bunun için 1955 yılında aynı isimde bir b-film çekmiş olan Roger Corman ile konuşmaları gerekiyordu. Corman bu ismin sahibiydi ama bu ismi onlara satmak yerine Universal’a ismi kullanma haklarını vererek, karşılığında onlardan bazı ham görüntüler istedi.

3- Yönetmen Rob Cohen filmin yapım süreci başlamadan önce gerçek araba yarışlarına katıldı, yarış dünyasının dinamiklerini anlamak istiyordu. Daha sonra bu dünyada tanıştığı arkadaşlarını çağırarak gerçek bir illegal yarış gerçekleştirip filme çekti, bunu filmde kullandı.

4- Fast 2 Furious’da Paul Walker çok tehlikeli sahneleri dublör kullanmadan gerçekleştirdi.

5- The Fast and the Furious: Tokyo Drift’in bir sahnesi için Bow Wow zorlanarak biraz Japonca öğrendi. O sahneler filmde kullanılmadı.

6- Dördüncü filmdeki tünel yarışı yönetmen Justin Lin’in hayatında çektiği en zor sahneydi. San Pedro’da film için üretilen tünelin içinde gerçek bir araba yarışı meydana getirildi.
7- Furious 6 aslında iki film olarak tasarlanmıştı, biri The Fast diğeri ise The Furious olacaktı. İlki tank sahnesinde bitecek, ikincisi uçak sahnesinde son bulacaktı.


MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir