18 Ocak 2012 01:00

Fatih Akın en güzel 'Çirkin Kral'ı çekecek

Türk kökenli Alman yönetmen Fatih Akın, Enstitü Lümier’in düzenlediği klasik filmlerin gösterildiği sinema festivali için Fransa’nın Lyon kentine geldi.

Yılmaz Güney’in hayatını anlatan bir belgesel çekeceğini açıklayan Fatih Akın, ”Rüyada gibiyim. Büyük bir hayalim gerçekleşiyor” dedi.


Yılmaz Güney belgeseli için “Bugüne kadar yapılmışların en iyisi olacak” diyen Fatih Akın, şunları söyledi:
“Yakında Yılmaz Güney’in hayatını konu alan m filmi çekmek için kamera arkasına geçiyorum. Bir sinema ustası olarak Yılmaz Güney’i çok beğeniyorum. Aramızdan erken ayrıldı. Fatoş Güney, Yılmaz Abi’nin arkadaşı ünlü yönetmen Costa Gavras’a bu teklifi sunmuş. Gavras, ‘Yılmaz’ın hayatını ancak ve ancak bir Türk sinema yönetmeni çekebilir’ deyince teklif bana geldi. Öyle mutlu oldum ki bilemezsiniz. Bir sinema belgeseli olacak. Bugüne kadar yapılmışların en iyisi olacak. Bunu en iyi şekilde çekeceğim ve sevenlerine sunacağım.”

Yorumlar
  • keşke filmlerini bizim adımıza yapsa dediğim yönetmen

  • Ne garip bir ülke olduk..En demokrat biz olucaz derken ölçü gitgide kaçıyor..

  • yılmaz güneyin belgeseline ne konu olacak acaba ? yumurtalık kaymakamını hiç yere öldürmesinimi,kanunlara hesap vereceği yerde ülkesinden kaçtığınımı,yoksa ülkesi aleyhine çevirdiği ideolojikj filimlerden dolayı o zamanki demirperde ülkelerinden aldığı ödüllerimi. konu olacak merak ediyorum..

  • insallah guzel 1 sey olur basarilar dilerim hayirlisi fatih abisi en kisa zamanda ulasiriz kitabimiza saygilar sana

  • Çirkin Kral snin değerini bilemediler...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir