11 Mart 2010 12:45

Fatih Akın'a Fransa'dan Ödül Var!

Fransa Kültür Bakanlığı, ünlü yönetmen Fatih Akın'ı, ''sanat ve edebiyat şövalyesi ödülü'' ile onurlandırdı.

Uluslararası Film Festivali çerçevesinde Berlin'de bulunan Fransa Kültür Bakanı Frederic Mitterrand, Almanya'da doğan Türk yönetmene Fransız Büyükelçiliği'nde düzenlenen törende ödülünü takdim etti.Fatih Akın, son olarak, 2007 yılında Cannes Film Festivali'nde ''Yaşamın Kıyısında'' isimli filmiyle en iyi senaryo ödülünü kazanmıştı. Yönetmen, bir sonraki yıl ise Cannes Film Festivali'nde jüri üyeliği yapmıştı.Fatih Akın Sinemasalı İçin Tıklayın!
Yorumlar
  • fatih akını ısrarla türk yönetmen olarak lanse ediyoruz ülkeye. aslında değil, oscara vs giderken filmleri almanya adına gidiyor. türkiyede çektiği filmler dahi almanyayı temsil ediyor. adam alman vatandaşı fakat aslı türk.

  • çok başarılı bir yönetmen ve senarist..tabiki ödül alacak..duvara karşı filmiyle bütün dünyayı salladı..avrupa sineması o sene duvara çarptı adeta!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir