2 Ekim 2010 00:00

Fatih Akın'a madalya!

Almanya Cumhurbaşkanı, ünlü yönetmene Liyakat Nişanı verecek

Dünya çapında tanınan yönetmen Fatih Akın'a, 3 Ekimde kutlanacak iki Almanyanın birleşmesi vesilesi ile 4 Ekim Pazartesi günü Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff tarafından Liyakat Nişanı (Verdienstorden) verilecek. Cumhurbaşkanlığı konutu olan Berlin'deki Bellevue Sarayında düzenlenecek törende, aralarında Akın'ın da bulunduğu toplam 36 tanınmış şahsiyet, üstün hizmetlerinden dolayı Liyakat Nişanı alacak.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Akın'ın "Auf der anderen Seite" (Yaşamın Kıyısında) adlı filmde Türk kökenli bir Alman olarak sorunları büyük bir gerçekçilikle ortaya koyduğu ve bu nedenle Liyakat Nişanına layık görüldüğü belirtildi.

Federal Almanya Liyakat Nişanı politik, ekonomik ya da kültürel alanda üstün hizmet gösteren şahsiyetlere veriliyor.

Yorumlar
  • Fatih Akın'ı ne kadar sevmesemde bizleri gururlandırdığını görmek çok mutlu ediyor beni...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir