25 Eylül 2009 10:12

Fatih Akın'a Özel Ödül!

Fatih Akın, Almanya adına yarıştığı Venedik Film Festivali'nde Soul Kitchen adlı filmiyle Jüri Özel Ödülü'nü kazandı. 

Soul Kitchen Venedik'ten sonra Toronto Film Festivali'nde de yarışacak.Festivalin büyük ödülü Altın Aslan, İsrail yapımı Lebanon adlı filme gitti. Lebanon, filmin İsrailli yönetmeni Samuel Maoz'un 1982 yılında genç bir askerken, Lübnan'ın ülkesini işgal ettiğinde yaşadığı deneyimlerini anlatıyor. Maoz, Jüri başkanı Ang Lee'den Altın Aslan'ı alırken, "Bu ödülü benim gibi savaştan sağ salim çıkan binlerce insana adıyorum. Dışarıdan iyi gözüküyorlar. Yürüyorlar, evleniyorlar, çocukları oluyor. Ama içlerinde, hatıraları ruhlarına sıkışık." diye açıklamada bulundu.En İyi Yönetmen Ödülü ise Women Without Men filmiyle İran doğumlu Şirin Nesat'a verildi.Lebanon, Women Without Men ve Soul Kitchen'ın dağıtımı İtalya'taki BIM Distribuzione tarafından yapılacak. Şirketin başında olan Valerio De Paolis; Aslan, Ayı ve Palmiye kazanacak filmlerin kokusunu almakla tanınır.11 gün süren 66. Venedik Film Festivali'nde Türkiye'den ise herhangi bir yapım yer almadı.66. Venedik Film Festivali Uluslararası Yarışma ÖdülleriALTIN ASLAN "Lebanon" (Samuel Maoz, Israel-France-Germany)GÜMÜŞ ASLAN "Women Without Men" (Shirin Neshat, Germany-Austria-France)JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ "Soul Kitchen" (Fatih Akin, Germany)AKTÖR Colin Firth ("A Single Man," US)AKTRİS Ksenia Rappoport ("The Double Hour," Italy)MARCELLO MASTROIANNI GENÇ OYUNCU ÖDÜLÜ Jasmine Trinca ("The Big Dream," Italy)EN İYİ SENARYO Todd Solondz ("Life During Wartime," US)SET DEKORASYONUNDA TEKNİK KATKI Sylvie Olive ("Mr Nobody," Jaco Van Dormael, France)
Yorumlar
  • Beklenesi bir proje herşeyiyle.

  • sou kitchen ı merakla bekliyorz bir komedi olarak bu ödülü alması güzel(snrm komedi unsurları vardı direk komedi olmasa bile)...yılların es geçilmiş oyuncusu colin firth e de ödül verilmesi güzel umarım oskarda da iddalı olabilecek bir performans vermiştir a single man de

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir