17 Haziran 2015 15:27

Favori filmleriniz Ramazan Ayı'na özel posterler hazırlasaydı

Popüler filmleriniz Ramazan Ayı temalı olsaydı posterleri de bundan etkilenirdi muhakkak

Filmler hayatın içinden parçalar oldukları için yaşamımızın her anına ait film türü var. Bunlar korkularımız, aşklarımız ya da dini duygularımız olabilir. Bu liste uzar gider.

Ramazan Ayı dolayısıyla din temalı filmler bu ay televizyonlarda ve sosyal medyada daha ön plana çıkacak haliyle.

Twitter'da başlatılan bir furya ise konusu dini olmayan filmlere "eğer öyle olsalardı" diyerek Ramazan temalı afişler hazırlamışlar.

İşte o mübarek 9 film.

1.


Orijinali "Ye Dua Et Sev" olan filmde yeni yemekler deneyen Liz güneş batana kadar bekleyecek. Filmin adı "Yeme Dua Et Sev" olacak.

2.


"Kuzuların Sessizliği" filminin Ramazan versiyonunda filmin adı "Ramazan'da Kuzuların Sessizliği" oluyor. Oruç tutarken kötü sözler de söylememiz gerektiğine dikkat çekiyor.


3.


"Şeytan Marka Giyer" filmi Ramazan ayında çekilseydi filmin adı "Şeytan Katmer Giyer" olacak, moda dünyası Lady Gaga eğiliminde olup nimeti üzerine giyecekti. Bu olmadı.


4.


"50 İlk Öpücük" filminin Ramazan versiyonunda çiftimiz Ramazan'ın 30 günü boyunca aşk yaşıyor. "30 İlk Öpücük" filminde esas oğlanın dikkat etmesi gerek kızın gözü aşkta değil hurmalarda.


5.


"Not: Seni Seviyorum" filmi Ramazan'da çekilseydi filmin adı "Not: Açım" olurdu. Aç insan önce aşkını yer.


6.


"Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum" filminin bu versiyonunda gençler birbirlerinin kanına girip Ramazan'da gizlice hurmayla oruçlarını bozuyorlar. Bu gerçeğin ortaya çıkmasından duydukları gerginlik ise filmin atmosferine yansıyor. Filmin adı "Geçen Yaz Ne Yediğini Biliyorum"


7.


Açın halinden aç anlar. Açlık Oyunları'ndan Katniss açlıkla bolca mücadele ettiği için Ramazan temalı filmlere uygun bir karakter. Serinin ikinci filmi "Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak"da ise devrim gerçekleştirmek isteyen kahramanlarımızı tekar açlıkla imtihan etsek filmin adı "Açlık Oyunları: Hamurişini Yakalamak" olurdu. Her devrim kıvılcımla başlarsa her Ramazan hilalle başlar.


8.


"Hızlı ve Öfkeli"deki kahramanlarımız bu filmde oruç tutuyor. Tüm gün aç kalmanın verdiği sinirle filmin adı "Oruçlu ve Öfkeli" oluyor.

9.


Hüzünlü bir hikayesi olan "Aynı Yıldızın Altında" filminin Ramazan versiyonunda genç âşıklar "Aynı Sahurun Altında" buluşuyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir