16 Mart 2007 13:55

Fellini Ankara'da!

Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde bir usta.

Ustaların ustası Federico Fellini'yi yakın zamanda, ünlü müzisyen İlhan Mimaroğlu'nun sinema yazılarını topladığı Sinema Köşelerinde kitabını okurken bir kez daha hatırladık. Mimaroğlu kitabın bir bölümünde, Fellini'nin Satyricon filminde kendi müziğine yer vermesiyle ilgili düşüncelerini yazıyordu. Her Fellini yazısı gibi, fena halde Fellini filmi izleme arzusu uyandırıyordu bu itiraflar.Bu sene Beyazperde.com'un "internet sponsoru" olduğu Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, 12-22 Nisan 2007 tarihleri arasında Federico Fellini'nin farklı dönemlerinde çektiği filmleri izleyiciyle buluşturacak.Festivalin Fellini programı, Beyaz Şeyh (Lo Sceicco Bianco, 1952), Aylaklar (I Vitelloni, 1953), (1963), Ruhların Jülyeti (Giulietta degli Spiriti, 1965), Satyricon (1969), Roma (1972) ve Kazanova (Il Casanova, 1976) filmlerinden oluşuyor.Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'yle ilgili eski haberleri okumak için hemen tıklayın!
Yorumlar
  • Fellini hakkında bilgi kıtlığı yaşanıyor bence,beyazperde sitesinde bile roma,beyaz şeyh,kazanova filmlerinin tanıtımı yok.Akademiden onur ödül almış felliniyi bir festivalle en azından tanıtmak iyi bir haber..

  • Böyle bir aktivite keske Istanbul'da da olsa...

  • Bu tip aktivitelerin farklı farklı şehirlerde olması dileğiyle..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir