2 Nisan 2013 00:00

Festival'de bugün

İstanbul Film Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul Film Festivali'nde bugün: Oscar adayı sinemacı, senarist ve besteci Mike Figgis, festival kapsamında iki film ve bir sinema dersiyle sinemaseverlerle buluşacak.


2007 yılında çektiği Çok Yaşa Aşk’ın Pera Müzesi’nde saat 14.00’teki gösterimine Figgis de katılacak. Figgis’in, 2007’deki Gumball Ralli’sini izlemek üzere İstanbul’a geldiğinde yaptığı yedi günlük çekimlerin ardından ortaya çıkardığı film, kalbi kırık bir kadınla bir ralli pilotu arasındaki aşkı anlatıyor.


Mike Figgis, film gösteriminin hemen sonrasında, yine Pera Müzesi Salonu’nda saat 16.00’da dijital sinemacılık üzerine bir sinema dersi de verecek. Dijital sinemaya ilk adım atanlardan biri olarak Figgis, bu sinema dersinde sinemanın yeni sınırlarından, dijital sinemadan ve konu üzerine yazdığı kitaptan söz edecek. Yerler kısıtlı olduğundan salona erken gelmeniz tavsiye olunur.

Sürekli filmle uğraşan, keşfeden bir sinemacı olan Mike Figgis’in “Ustalar” bölümünde bulunan bir diğer filmi Gördüğüne İnan, tanışma fırsatını kaçıranlar için usta yönetmenin sunumuyla Atlas Sineması’nda saat 19.00’da izlenebilecek. Figgis’in, Mulholland Dr. ve Siyah Kuğu gibi modern klasiklerle kıyaslanan bu yeni filmi, gerçeklikle hayal arasında geçişlerle örülü bir psikolojik gerilim.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir