3 Nisan 2013 00:00

Festivalde bugün

İstanbul Film Festivali bugün de dopdolu bir içeriğe sahip.

Festivalde bugün: Henry James’in 1897’de yayımlanan aynı adlı romanından günümüze uyarlanan What Maisie Knew / Arada Kalan, 6 yaşındaki Maisie’nin yeni boşanmış ebeveynleri ve onların yeni eşleri arasında kalarak yaşadığı sarsıntıyı ele alıyor. Filmin güçlü oyuncu kadrosunda Julianne Moore, Steve Coogan ve Alexander Skarsgard gibi isimlerin yanında, Maisie’yi canlandıran küçük oyuncu Onata Aprile yeteneğiyle ön plana çıkıyor. Filmin yönetmenleri David Siegel ve Scott McGehee, izleyenlerin sorularını yanıtlamak üzere Nişantaşı Citylife City’s Sinemaları’nda saat 16.00’daki gösterime katılacaklar.

Sırbistan’ın Oscar adayı Gün Doğarken, emekli bir müzik öğretmeni olan Misha’nın, Belgrad’da yapılan bir kazı sırasında ortaya çıkan eski bir kutu nedeniyle hayatının değişmesini konu alıyor. Bosnalı oyuncu Mustafa Nadarevic filmin Feriye Sineması’nda saat 16.00’daki gösterimiyle üçüncü kez izleyicilerle buluşuyor. Oyuncuyla tekrar bir araya gelmek isteyenler veya daha önceki sunumları kaçırmış olanlara yerlerini almalarını tavsiye ederiz.

Festivalin ilgiyle beklenen bölümlerinden Malezya Havayolları sponsorluğundaki “Mayınlı Bölge”de yer alan Beşinci Mevsim Khadak ve Altiplano’nun yaratıcıları Peter Brosens ve Jessica Woodworth’un son filmi. Venedik’te Gençlik Jürisi ve FIPRESCI Ödülü gibi birçok ödül kazanan film, küçük bir Fransız köyüne bahar gelmeyince yaşanan panik ve kaosu anlatan, tüyler ürpertici bir kıyamet hikâyesi. Filmin yönetmenlerinden Peter Brosens Nişantaşı Citylife City’s Sinemaları’nda saat 21.30’da gerçekleşecek gösterimin ardından izleyicilerle buluşup soruları yanıtlayacak.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir