25 Eylül 2009 10:12

Festivalde Günün Filmi-Pzt.

27. Uluslararası İstanbul Film Festivali programından seçtik: Aydaki Adam!

İstanbul Film Festivali özel köşemiz "Günün Filmi" online olana kadar 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali programından seçtiğimiz bir filmi "Haber" bölümünde bulabilirsiniz. Herkese iyi seyirler...14 Nisan 2008 günü festivalde yer alan onlarca film arasından, Aydaki Adam'ı öne çıkarmaya karar verdik. Film, 1970'lerin ünlü ve bir o kadar da tuhaf komedyeni Andy Kaufman'ın gerçek öyküsünü anlatıyor. Saturday Night Live şovunda bir rol alan Kaufman, George Shapiro adlı bir menajerin dikkatini çeker. Shapiro, Kaufman'a kendi şovunu yapmasını teklif eder ve çılgınlık böylece başlar.Shapiro, Kaufman'ı tanımaya başladıkça onun gerçek amacının izleyiciyi güldürmek değil yaptığı şovlarla adeta rahatsız etmek olduğunu anlar. Kaufman şovlarda canlandırdığı karakterlerle o kadar özdeşleşir ki en yakın akrabaları bile onun rol yapıp yapmadığını anlayamaz hale gelir. Günümüzde hala, birçok kişi Kaufman'ın hiç bir zaman gerçek anlamda anlaşılamadığını düşünmektedir. Hatta henüz ölmediğini düşünenlerin sayısı da hiç az değil. Komedyenliğin, şovmenliğin sadece anlamsızca güldürmek olmadığını düşünüyor, mizahta "dadaist" bir sivriliğin zaman zaman ortaya dahice sonuçlar çıkarabileceğini düşünüyorsanız, Andy Kaufman'ı yakından tanımalısınız.
Yorumlar
  • Kanımca Carrey bu filmde mükemmele yakın bir iş çıkarmış, bu son derece zor karakteri başarıyla çözümlemiş ve mümkün olduğu kadar katıksız koymuş karşımıza, helal olsundur...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir