24 Ağustos 2011 00:00

Festivalin onur konuğu Fatma Girik

Datça'da düzenlenecek olan '6. Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali'nin onur konuğu Fatma Girik.

Muğla’nın Datça İlçesi’nde, bu yıl ilk kez ’Altın Badem’ adıyla düzenlenecek Sinema ve Kültür Festivali’nin altıncısı 4-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin onur konuğu, sinema sanatçısı Fatma Girik olacak.

Son beş yıldır ’Ustalara Saygı’ adıyla düzenlenen festivalde bu yıl ’Belgesel Filmler’ yarışması da yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, 4-6 Eylül tarihlerinde yapılacak olan festivale Aytaç Arman, Burak Hakkı, Evrim Akın, Yeşim Salkım, Timuçin Esen, Ekrem Bora, Gülsen Tuncer, Engin Ayça, Şükrü Avşar, Ece Uslu, Ali Sunal, Umur Bugay, Erol Günaydın, Ayşen Gruda, Gül Sunal, Gani Müjde, Perihan Şavaş, Erol Avcı, Rafet El Roman, Oya Başar, İlyas Salman, Sinan Çetin, Itır Esen, Zuhal Olcay, Mehmet Aslantuğ, Hülya Aksular, Burak Göral, Emel Göral, Ali Murat Erengül, Tolga Baysal gibi sinemaya emek ve gönül veren isimler davet edildi. Belgesel film yarışması için ise Prof. Bülent Vardar, Prof. Dilek İmancer, Burçak Evren, Müjgan Taner, Coşkun Aral ve Hasan Çakır festivalde jüri üyesi olarak yer alacak.

FATMA GİRİK’E ONUR ÖDÜLÜ VERİLECEK
Bu yıl gala gecesinin onur konuğu Fatma Girik olacak. Gecenin sunuculuğu Perihan Savaş yapacak. Festival, Yeşim Salkım’ın vereceği mini konser ile başlayacak. Ödül töreni ve konuşmacıların ardından sanatçının unutulmaz filmlerinden biri olan ’Ağrı Dağı Efsanesi’ gösterilecek. Ayrıca gecede, Türk sinemasına katkılarından dolayı Necmettin Çobanoğlu’na ’Emek Ödülü’, Fatma Girik’e ise ’Onur Ödülü’ verilecek. KEMAL SUNAL ANILACAK Gala gecesinin ertesi günü, ölümünün 11’inci yıldönümünde, Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal anılacak. Sunal’ın yakınları, dostları, sinema yazarları, birlikte çalıştığı oyuncular ve yönetmenlerin de bulunacağı bu gece Rafet El Roman konseri ile başlayacak. Gece, sanatçının ’Davaro/Dağdan İndim Şehre’ filmlerinin gösterimi ile son bulacak.

YAVUZ ÖZKAN GECESİ
Festivalin ’Sinemaya Bir Ömür Verenlere Saygı’ bölümünde ise yönetmen Yavuz Özkan onuruna gece düzenlenecek. Gecenin sunuculuğunu Burak Göral yapacak. Özkan’ı film gösterimi öncesi, özel isimler anlatacak. Büyük usta için düzenlenen gecenin açılışında Zuhal Olcay mini bir konser verecek. Konuşmacıların ve ödül töreninin ardından gece, ’İstanbul’da Aşk’ filminin gösterimi ile son bulacak. Yavuz Özkan onuruna düzenlenecek gece öncesinde ’Belgesel Filmler’ yarışmasında dereceye giren filmler açıklanacak ve ilk üçe girenlere, jüri üyeleri tarafından ödülleri takdim edilecek. Festivalde katılımcılara, Bircan Silan ve Burçak Evren’in yazmış olduğu Fatma Girik ve Kemal Sunal’ın özel yaşamlarını ve sinema hayatlarını anlatan kitaplar da ücretsiz olarak dağıtılacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir