27 Şubat 2012 01:00

Fetih 1453, Recep İvedik'in peşinde!

Fetih 1453'ün yönetmeni, filminin Recep İcedik'in rekorunu kıracağı iddiasında.

Recep İvedik serisinin ilk iki filmi (ilk sıra serinin ikinci filminin), Türk sinama tarihinin en çok izlenen yapımları durumunda.

Serinin yapımcısı; gündemdeki Fetih 1453 filminin de yönetmeni olan Faruk Aksoy, yeni projesinin Recep İvedik'i geçeceğini söyledi.

Aksoy, Fetih 1453'ün ilk haftada yaklaşık 2 buçuk milyon seyirciyi sinemaya çektiğini açıklarken, Recep İvedik 2'nin toplam seyirci sayısı 4 buçuk milyon civarında.

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlikte 'Fetih 1453' filminin yönetmeni Aksoy, İzmirlilerle bir araya geldi.

''Filme gösterilen büyük ilgiye teşekkür eden Aksoy, "Bu muhteşem projeyi film yapmayı Allah bana nasip etti. Çok dua ediyorum'' diye konuştu.

Aksoy, filme yoğun ilgi gösterildiğini kaydederek, ''Bir haftada 2 milyon 475 bin izleyici rakamına ulaştı. Daha önce çektiğimiz Recep İvedik filmini geride bırakacak" dedi.

ELEŞTİRİLERE YANIT
Bazı yazarların eleştirilerine değinen Aksoy, "Bilmem neredeki savaş filminde kule varmış yanıyormuş, bizim filmde de kule yanıyormuş, böylece alıntı yapılmış gibi saçma sapan iddialar ortaya atılıyor. Kılıç tutma sahnesi taklit deniliyor, insanlar kılıçları nereleriyle tutacak? Filmde savaş sahnelerinde kollar, bacaklar kesiliyormuş. Savaşta başka hangi uzuvlar kesilir? Bu eleştiriyi getiren arkadaş bir film yapar belki ve savaş sahnelerinde insanların başka uzuvlarını keser biz de izleriz. Bu iddiaları çok komik buluyorum'' ifadelerini kullandı.

DİZİ PROJESİ YOK
Aksoy, bazı basın organlarında filmin dizi filmi olarak çekileceği yönünde iddialar olduğunu ancak, ''filmin dizi filminin çekilmesi gibi bir projeleri'' olmadığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
  • filmin osmanlı tarihi ile alakası yok. tavsiye etmem. paranıza yazık.

  • bencesi 1453 ivedik ne ki be zoytarılık adam küfür ede ede film yapıyo küfür olmasa fıs olur zevkler tartışılmaz bana göresi BU

  • geçmezse ayıptır zaten türk milletinin tarihini bilmesi ögrenmesi gerekir

  • Fetih 1453'ü fragmanlarından izledim. Gayet muhteşem bir film olmuş. Sinema bana 40 km uzaklıkta. İtiraf edeyim. Sırf maddi destekte bulunmak için filmi izlemeye gideceğim. Sinemaya giderek izlemiş olduğum en son film, 1991 yıllarında Minyeli Abdullah yahut Kurtoğlu idi. Bu tarihten sonra beni sinemaya çeken tek film olma özelliğine sahip. Yapımcısını kutluyorum. Tek kelimeyle harika.

  • fetih 1453 ün yanında recep ivedik kim yaa ?? kesinlikle muhteşem bi film her bir ssntimine helal olsun fetih1453 ü herkez mutlaka izlemeli..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir