25 Ağustos 2011 00:00

Fetih 1453 Şubatta kesin vizyonda!

Çekimleri iki yıldır devam eden 'Fetih 1453' filmi Şubat ayında vizyona giriyor.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy'un üstlendiği film, görkemli savaş sahneleriyle adından söz ettireceğe benziyor. Önceki gün Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi sırasında donanma gemilerini karadan yürüttüğü sahnelerin çekimleri yapıldı. 17 milyon dolarlık bütçesi ile Türkiye'nin en pahalı yapımı olan 'Fetih 1453'teki bu sahnenin çekimleri için; 28 metre uzunluğunda 14 ton ağırlığında, gerçeğiyle aynı ebatlarda dört tane donanma gemisi yapıldı. Bir senede yapılan gemilerin yürütülme sahnesi ise bir ayda çekildi.

700 FİGÜRAN ROL ALDI
700 figüranın rol aldığı filmde gemiler, tanesi üç kişi tarafından zorlukla kaldırılan kütükler üzerinde yürütüldü. Yönetmen Faruk Aksoy, bir kilometre uzunluğundaki kütükleri döşerken çok zorlandıklarını söyledi. Fatih Sultan Mehmet'in sisli bir gecede Okmeydanı'ndan Haliç'e yağlı kazıklar üzerinde indirdiği donanma gemilerinin sahneleri gerçeğine sadık kalınarak, tarih danışmanlarının görüşü alınarak çekildi.


FETİH 1453 FİLMİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

ŞUBAT'TA VİZYONDA!
Fetih sahnelerinin çekimi sırasında İstanbul'u âdeta yeniden fethettiklerini söyleyen yönetmen Aksoy, filmin tanıtımlarının Eylül ayında gösterime girecek.

Yorumlar
  • gerçekten çok güzel bir film fragmanını izledim sabırsızlıkla vizyona girmesini bekliyorum şimdiden herkese iyi seyirler..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir