12 Ocak 2012 01:00

'Fetih 1453'ün afişi hazır

Faruk Aksoy’un yapımcılığını üstlenerek yönettiği Fetih 1453 filminin afişi sinema izleyicisiyle buluşuyor.

Fetih 1453’ün fragmanı bile Yunanistan’ı ayağa kaldırmaya yetti.

Şubat ayında vizyona girecek olan “Fetih 1453” filmi Yunanistan’da günün konusu oldu. Ülkenin en çok satan pazar gazetesi Proto Thema’nın internet sitesi, filmle ilgili haberinde “Türklerin 17 milyon dolarlık fetih propagandası” başlığını kullandı. Faruk Aksoy’un yönettiği filmin ABD ve İngiltere başta olmak üzere çok sayıda ülkede izleneceği ifade edilen haberde, Türk sinema tarihinin en büyük bütçeli filmi olduğuna dikkat çekildi.

Bir günde 1 milyon 670 bin

Gazetenin yorumu şöyle: “Türk işgalciler, filmde kendilerini dünyanın hakimi olarak lanse ediyorlar. Ancak Yönetmen Faruk Aksoy, Rumların maruz kaldığı toplu katliamlar ve yağmalamalar gibi tarihin önemli yönlerini göstermekte başarısız kalmış. Filmde Rum askerleri, Osmanlı süper gücü karşısında baş eğmiş olarak gösteriliyor!”

İnternet sitelerindeki forum bölümlerinde de filme yönelik sert eleştiriler yöneltildi.


50 afiş arasından seçildi

Faruk Aksoy ’un yapımcılığını üstlendiği Fetih 1453 filminin afişi Re Prodüksiyon tarafından hazırlandı. 50 ayrı afiş alternatifi arasından yönetmen Faruk Aksoy ’un müdahaleleriyle seçilen afiş, hafta başından itibaren de tüm sinemalarda olacak. Film, 17 Şubat 2012’de sinema izleyicisiyle buluşacak.Yorumlar
  • yorumlarınızı okuduğumda gülsem mi yoksa üzülsem mi bilemedim ama filmi izleyediğinizde de bu görüşte olacak mısınız merak ediyorum açıkçası...dinozorios ne kadar tarih bilgin var bilemem ama ceddine saygın yok madem bastığın topraktan utanmalısın..Osmanlı Devleti Fatih Sultan Mehmet tahta geçmeden kısa süre önce felaketlerden döndü...Haçlıları karşısına aldı.yani dünyayı... Birileri tarih yazar, birileri izler.bazılarıysa senin o basit gördüğün değerler uğruna hayatınıfeda eder..bu topraklar bize emanet.her parçası ceddinin kanından...sen asalak gibi hayatını boş şeylerin peşinde harcarken, birileri bu ülkeyi içten fethetmenin derdinde...sen uyumaya devam et..

  • çok para harcanmış süper prodüksiyon olabilir..sonuçta 8 bini bizans,3 bini papalık askeri olmak üzere 11 bin kişiye karşı 300 bine yakın donanımlı asker ve ağır toplarıyla osmanlı ordusu..üstelik bizans askeriyle vatikan askerleri arasında büyük sürtüşme var..sadece surları ile korunan 30-40 bin nüfuslu bir şehirden oluşan devletçiğe karşı ne büyük zafer,ne büyük kahramanlık...peh peh..filmi izlemedik ama kimbilir ne kahramanlıklarla doludur..mesela o küçük bizans ordusunun aylarca dayanması veya imparatorun surlarda kılıç sallayarak ölmesi bu filmde var mı?.sonuçta mastürbasyon psikolojsi gibi bir şey olmalı..para harcayıp büyük film yapmakla tarihi gerçekler değiştirilemiyor ne de olsa..

  • BUNA KOMİK DİYEN HAİNDİR....

  • muhteşem yuzyıl ın kadın kavgalarından sıklıdığımız için bu filmi daha çok merak ediyorum.

  • bune yaa çin film afişi gibi

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir