25 Eylül 2009 10:12

Fikret Bey Geliyor!

Tiyatrocu ve kısa filmci Selma Köksal'ın ilk sinema filmi Kasım başında vizyonda...

Senaryosu Necla Algan ve Selma Köksal tarafından yazılan Erol Keskin, Fuat Onan, Gökçe Algan, Metin Arslan ve Deniz Sevinç'in rol aldığı Fikret Bey, 02 Kasım 2007'de vizyon izleyicisi ile buluşuyor."Yaşamı sona ermekte olan Fikret Bey, gençliğinde kendi çapında önemli bir atılım yaparak yerli üretime katkıda bulunmuştur. İşine çok bağlı olan yaşlı adam iflas ederek, hayatının son yıllarını bu problemle boğuşarak geçirmiştir. Bu arada 12 Eylül sonrası karanlığında siyasi suçlu olan oğlu, bir süre hapis yatıp çıktıktan sonra yurt dışına gitmiştir. Oğlunun ve bütün hayatı boyunca emek verdiği işinin kaybıyla elinde hiçbir şey kalmamıştır."Yönetmen Köksal, bu çarpıcı öykü üzerinden Türkiye'de ekonomik ve etik değerlerin erozyonunu anlatmayı amaçlıyor.
Yorumlar
  • Bende güzel olucağı kanısındayım,bu tarz filimler tutuyor genelde.

  • Ya çıkar ya batar türünden bir hikayeye sahip. Kılasik "bekleyip görücez" demek gelir ancak resme bakınca içimden "olacak olacak güzel olacak" demek geliyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir