25 Aralık 2013 01:00

Film afişine Brad Pitt rötuşu

İtalya’da '12 Years a Slave' filminin afişinde siyahi aktör yerine filmde küçük bir rolü bulunan Brad Pitt’in öne çıkarılması ırkçılık tartışmalarını başlattı.

Başrolünde Chiwetel Ejiofor’un olduğu, özgür bir adamken köle olarak satılan Solomon Northup’ın hikayesini anlatan '12 Years a Slave' İtalya’da tartışma başlattı.

Filmin orijinal afişinde Chiwetel Ejiofur yer alırken, İtalyan sinemaları filmde küçük bir rolü olan Brad Pitt’i ön plana çıkarmayı tercih etti. Mikro blog Tumblr’da bir kullanıcı tarafından ortaya çıkarılan afiş kısa sürede internette hızla yayıldı.

Filmin dağıtımcılığını üstlenen Lionsgate olay hakkında inceleme başlatırken, afişin onay alınmadan kullanıldığını ifade etti.


Afişin değiştirilmesi ırkçı bir hareket olarak yorumlanırken, filmin daha çok izleyicinin dikkatini çekmesi etmesi için popüler oyuncu Brad Pitt’in tercih edildiği de gelen yorumlar arasında. Steve McQueen'in yönettiği film, bu yılki Oscar yarışının en iddialı yapımlardan. Film, 7 dalda Altın Küre ödüllerine aday gösterildi.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir