3 Ocak 2012 01:00

Film eleştirisi bile sansürlendi

otekisinema.com'da yayınlanan 'Srpski Film' hakkındaki film eleştirisi TİB tarafından sansürlendi.

otekisinema.com adlı sinema sitesi yazarlarından Onur Atay'ın 'Bir Sırp Filmi' (Srpski Film) hakkında yazdığı yazı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından sansürlendi

Bir kullanıcının ihbarı üzerine alınan yasak kararının ardından Atay, yazısını Facebook’ta ‘T.İ.B tarafından sakıncalı bulunarak sansürlenen yazımız: A Serbian Film’ başlığıyla yayımladı.


YASAKLI FİLMLER (Foto Analiz)


Filmi, “Hazmı zor, kendisi zor, kimilerine göre ‘çekilmeye kalkılması’ bile suç teşkil eden, yumuşak karınlara atılan bir tekme gibi” şeklinde değerlendiren Atay’ın yasaklanmasıyla birlikte Öteki Sinema yetkilileri, yayımladıkları ‘Filmi Geçtik Eleştirisine Bile Sansür!’ başlıklı yazıyla “Bu haksız uygulamanın derhal son bulmasını diliyoruz” dedi.

BU FİLMLERİ İZLEMEK YÜREK İSTER


Senaryosu Aleksandar Radivojevic tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini Srdjan Spasojevic’in yaptığı film pedofili, nekrofili, çocuk istismarı gibi temalar üzerine oldukça sert bir yapım.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir